Απτόητος ο Παπάδος Γέρας!

25/02/2016 - 13:35 Τελευταία τροποποίηση στις 25/02/2016 - 13:41

Σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για την 4η Αγωνιστική της Β' Φάσης στον Α1 Όμιλο της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, ο Παπάδος Γέρας πήρε μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Αιολικό (53-62) και συνέχισε έτσι απτόητος τη διαδρομή του στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας συνολικά 15 νίκες σε ισάριθμα ματς!

Ο αγώνας κρίθηκε ουσιαστικά από το πρώτο 10λεπτο, όταν ο Παπάδος προηγήθηκε με 9-22, χτίζοντας μια διαφορά 15 πόντων ως την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Ο Αιολικός προσπάθησε να "μαζέψει" την απόσταση των δύο ομάδων στο σκοράρισμα, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να ηττηθεί με μονοψήφια διαφορά.

Ένταση προκλήθηκε ανάμεσα στη διαιτητή Ελένη Μαριγλή και τον Γιάννη Ζεστό, ο οποίος δέχθηκε δύο τεχνικές ποινές μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.