Τρίτη, 21 Νοέμβριος 2017
Sxoli_Odigon_Kanlis_Lampros728x90px

Το ντέρμπι ο «Παλλέ», κορυφή ο Παπάδος

Με νικητή τον Παλλεσβιακό ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 3ης Αγωνιστικής απέναντι στον Αιολικό Suzuki Ψωμάς (54-51), σε ένα ματς με χαμηλό σκορ που κατέληξε στα χέρια του πιο συγκεντρωμένου στα κρίσιμα τελευταία λεπτά. Ο "Παλλέ" ήταν μπροστά από το ξεκίνημα και προηγήθηκε με +12 στο ημίχρονο, ωστόσο η ομάδα του Γκούμα ανέκαμψε στο τρίτο 10λεπτο, μείωσε και διεκδίκησε τη νίκη μέχρι τέλους, γνωρίζοντας ωστόσο την πρώτη της φετινή ήττα.

Το εκμεταλλεύτηκε ο Παπάδος Γέρας, που είχε εύκολο έργο απέναντι στον Θησέα Παναγιούδας (38-94), μένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή του πίνακα. Ο Αρισβαίος επικράτησε στην Καλλονή της Ολυμπιάδας Μήθυμνας (48-35) και ο Αίολος πήρε το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στον Ερμή Παμφίλων (52-78). Τέλος, ο ΑΟ Μυτιλήνης κατέκτησε τους βαθμούς με αντίπαλο τον Αχιλλέα Πέτρας (70-41).

Τα Φύλλα Αγώνων 
 
ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 52-78
Διαιτητές: Λαμπρέλλης - Γκιούρας
Ημίχρονο: 20-38
Δεκάλεπτα: 13-20, 7-18, 14-19, 18-21
ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Πανάρας): Λινός 15, Λυκαρδόπουλος Χ. 11, Βασιλέλλης 4, Κολαράς 5(1), Κατσάνης 4, Βουρλής 6,  Λυκαρδόπουλος Β. 3, Παναγόπουλος 4, Λουφάκης, Λαμπρινός
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Μπέλτσης 12, Καραχάλιας 24(3), Κουλούμπης 4, Δουκάκης 8(2), Γιαννίκος 3(1), Συνοδινός 9, Ράχης 4, Καμινάρης 6(2), Χαραλαμπίδης 8(1), Γεωργαντάς, Αναγνώστου, Αφεντούλης
 
AO ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΤΡΑΣ 70-41
Διαιτητές: Ροδίτης Κ. - Τσεκούρας
Ημίχρονο: 35-19
Δεκάλεπτα: 22-6, 13-13, 23-6, 12-16
AO ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Οικονόμου): Παρασχόπουλος 13, Κωδωνάκης 15(1), Καρανικολής 7(1), Αγκοπιάν 6, Παπαναστασίου 12, Φραντζέσκος 8, Σάμιος 9, Νιάνιος
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΤΡΑΣ(Ξεντές): Τατάς 4, Μανδάνης 15, Παυλής 9, Καραβασίλης 6, Μουμτζής 4, Κολοβός 3(1), Ηλιόπουλος
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ SUZUKI ΨΩΜΑΣ 54-51
Διαιτητές: Ροδίτης Κ. – Ροδίτης Χ.
Ημίχρονο: 36-24
Δεκάλεπτα: 14-11, 22-13, 8-20, 10-7
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (Χρυσουλάκης): Σχοινάκης 10, Παούρης 4, Ιορδάνους 4, Χατζηγιαννάκης 8(2), Μουλαρογιάννης 4, Βέτσος 2, Ανδρεουλάκης 3(1), Κομνηνός 6, Τζιόλας 3(1), Γαρμπιδάκης 5, Τρύπατζης 4(1), Ζυγούκης 1
ΑΙΟΛΙΚΟΣ SUZUKI ΨΩΜΑΣ(Γκούμας): Κούκουρας 19(1), Σωτηρόπουλος 8, Μπαχούρος 2, Τζουραμάνης 6(1), Αλατζάς 2, Χατζούδης 9(2), Τσακαλάκης 2, Μάρτης, Ιωαννίδης 3(1)
 
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 48-35
Διαιτητές: Μαριγλή - Χατζηκώστας
Ημίχρονο: 30-13
Δεκάλεπτα: 13-9, 17-4, 12-10, 6-12
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ (Βαβαλέρος): Παπαναστασίου 6, Λούκος 14(2), Μακρής 4, Τρύπατζης 10, Μαριόλας 2, Χατζηντάνος 6, Καραντώνης 2, Παναγιωτίδης 4, Λιάκος
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Κάγκας): Λεβεντέλλης 7, Τζανετέας 9(1), Γιακοουελ 10(1), Ελευθερίου 4, Μόλβαλης 5(1), Τσιρμπινής, Χατζητάκης, Ανδριάνης
 
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 38-94
Διαιτητές: Ζηρόπουλος - Γκιούρας
Ημίχρονο: 22-38
Δεκάλεπτα: 9-22, 13-16, 6-32, 10-24
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Γιαννακέλλης): Σίμου 10(1), Ανδρακάκος 7(1), Τσαίρης 6(1), Βουγιουκλής 5(1), Καραμανώλης 9, Χατζηγιαννάκης 1, Γαλατιανός, Καλαιτζίδης, Πολυχρονίδης, Χατζηαποστόλου
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Ζεστός Ι.): Μπουρούς 11, Σταμούλης 8, Γκορόγιας 9(1), Ζενελάι 10, Τσαπώνης 7, Ζεστός Γ. 10, Γαβριηλίδης 8, Κατουσέλλης 3, Λινάρδος 3, Παπαθανασίου 18(1), Ταμβακέλλης, Κοπάνου 7
 

Δείτε ΕΔΩ τη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ της Α' Κατηγορίας ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου 

Sxoli_Odigon_Kanlis_Lampros728x90px