Πρόκριση για Αρισβαίο!

18/09/2016 - 21:39 Τελευταία τροποποίηση στις 18/09/2016 - 21:54

Στο τελευταίο ματς της Α' Φάσης του Κυπέλλου Λέσβου "Γ. Καρέκος", ο Αρισβαίος Καλλονής επιβλήθηκε μέσα στο Μόλυβο της τοπικής Ολυμπιάδας με 51-53, σε ένα ματς με... χιτσκοκικό φινάλε!

Ο γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα δύο 10λεπτα και προηγήθηκαν με 31-18 στο ημίχρονο, αλλά στην τρίτη περίοδο τα πάντα άλλαξαν, με την ομάδα της Καλλονής να κάνει ένα εντυπωσιακό σερί 3-18, παίρνοντας μαζί και την πρωτοπορία στο σκορ! Η τέταρτη περίοδος ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπη και το ματς κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Η Ολυμπιάδα ήταν μπροστά με 51-50, αλλά ο Αρισβαίος κέρδισε φάουλ σε... νεκρό χρόνο, με τον Χατζηντάνο να ευστοχεί και στις τρεις βολές, διαμορφώνοντας το τελικό 51-53.

Ο Αρισβαίος έτσι θα διασταυρωθεί με τον Αρίωνα Μυτιλήνης στη Β' Φάση του θεσμού.