Τελικά αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

09/12/2017 - 16:58 Τελευταία τροποποίηση στις 09/12/2017 - 17:56

Εύκολο απόγευμα είχαν οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας στην Α' ΕΠΣ Λέσβου, συνεχίζοντας νικηφόρα την πορεία τους στο πρωτάθλημα. Ο Όλυμπος επικράτησε στην Αγιάσου του Κεραυνού Αφάλωνα (3-0), ενώ ο Αίγειρος Μυστεγνών νίκησε στο Ενωσιακό Θερμής τον Ανδρονικά Παρακοίλων (3-0). Με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε εκτός έδρας και ο Ατρόμητος Ανεμώτιας απέναντι στον Αχιλλέα Πέτρας (0-3). Μοναδική εξαίρεση ο Αιγέας Πλωμαρίου, που δυσκολεύτηκε αισθητά και χρειάστηκε γκολ-λύτρωση στις καθυστερήσεις για να ξεπεράσει το εμπόδιο του μαχητικού στην έδρα του Πολιχνίτου (0-1).

Ανώτερος ο Αετός Λουτρών, έκαμψε την αντίσταση της Αναγέννησης Γέρας στον Παπάδο (1-4), ενώ με ανατροπή επιβλήθηκε ο Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους επί του Οδυσσέα Ελύτη. Τέλος, στην ισοπαλία έμειναν ο Μεσότοπος και ο Αρίων Μήθυμνας (1-1).

Να σημειωθεί, πως πριν τη σέντρα σε όλα τα παιχνίδια τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρόωρα αδικοχαμένου τερματοφύλακα του Ορφέα Άντισσας, Σταύρου Δεληθεοδώρου.