Έπαιξε και με Πολωνία ο Χατζηγιοβάνης

29/03/2017 - 17:31 Τελευταία τροποποίηση στις 29/03/2017 - 17:44

Δεύτερη συμμετοχή για τον Μυτιληνιό μεσοεπιθετικό με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Εθνικής Ελπίδων (U21), στο φιλικό με αντίπαλο την Πολωνία, εκτός έδρας. Οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη γνώρισαν την ήττα με 2-1, δεχόμενοι από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ η ελληνική ομάδα μείωσε με τον Κουλούρη.

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έπαιξε σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, μπαίνοντας ως αλλαγή στη θέση του Τσιμίκα στο 46ο λεπτό. Ο Έλληνας προπονητής χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του, πλην του Μεληκιώτη, που ταλαιπωρούνταν από τραυματισμό, καθώς και του Τάσου Δώνη που είχε πάρει άδεια λόγω ενός οικογενειακού θέματος και δεν ταξίδεψε στη Βαρσοβία.

Οι Πολωνοί προηγήθηκαν με εκτέλεση πέναλτι του Ανγκιέλσι (18'), ενώ ο Γκαρμπάτσικ με κοντινή κεφαλιά (80') νίκησε τον Κότσαρη για το 2-0. Η Ελλάδα ισοφάρισε από την άσπρη βούλα του πέναλτι με τον Κουλούρη (90').

Πολωνία: Βέγκλαρτζ- Ντανκόφσκι, Στολάρσκι (46’ Μακόφσκι), Μπόσνιεβιτς, Βίτεσκα (46’ Γκάρμπατσικ), Ράσακ (46’ Μπάρτος), Μίχαλακ (63’ Βντόνιακ), Πιοτρόφσκι (82’ Γιάγκελο), Ανγκιέλσκι (57’ Ζάβαντα), Τομάσιεβιτς (57’ Γιανίτσκι, 90’ Ντράγκοφσκι), Μπάρτσακ

Ελλάδα: Θεοδωράκης (46' Κότσαρης)- Σάλιακας, Τσιμίκας (46’ Χατζηγιοβάννης), Πασαλίδης (78’ Πάτας), Ευαγγέλου (46’ Βαφέας), Καραχάλιος, Ορφανίδης (66’ Βασιλούδης), Κουλούρης, Λάμπρου, Αγγελόπουλος (46’ Γαλανόπουλος), Δεληγιαννίδης