Πρόκριση και για Αίγειρο

22/09/2016 - 19:03 Τελευταία τροποποίηση στις 22/09/2016 - 21:55

Εξαιρετικό ματς στο Ενωσιακό της Θερμής, με τον Αίγειρο Μυστεγνών να επιβεβαιώνει τα προγνωστικά, νικώντας με 4-2 τον αξιόμαχο Ανδρονικά Παρακοίλων. Η ομάδα του Θοδωρή Παπαλόπουλου προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με γκολ του Βλαστέλλη, πηγαίνοντας με το υπέρ της 1-0 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη ο αγώνας άνοιξε και ο Συβρής έκανε το 2-0 με όμορφο σουτ. Ο Ανδρονικάς μείωσε με κεφαλιά του Σαμπάνη, αλλά ο Βλαστέλλης με πέναλτι έκανε άμεσα το 3-1. Η ομάδα των Παρακοίλων μείωσε εκ νέου σε 3-2 με γκολ του Μπαρδή, αλλά ο Αίγειρος είχε τις απαντήσεις, σκοράροντας δύο ακόμη γκολ αρχικά με τον Ελευθερίου και στις καθυστερήσεις με τον Αλαγιάννη. Παράπονα πάντως για το πέναλτι, από το οποίο προήλθε το 3-1, έχουν οι φιλοξενούμενοι, που διαμαρτυρήθηκαν επίσης για οφσάιντ και στο τέταρτο γκολ. Αρκετός κόσμος στο γήπεδο κι από τις δύο ομάδες, στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης. Ο Αίγειρος θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά, εκτός έδρας, τον Οδυσσέα Ελύτη.

Αίγειρος Μυστεγνών-Ανδρονικάς Παρακοίλων 5-2 (1-0)