Όλα τα βλέμματα στο "Κ. Κεντέρης" της Καλλονής

15/09/2017 - 12:27 Τελευταία τροποποίηση στις 15/09/2017 - 15:20

Πρεμιέρα κάνει το σαββατοκύριακο το Κύπελλο Λέσβου, με τις συναντήσεις της Α' Φάσης της διοργάνωσης. Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, γεγονός που σημαίνει ότι σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και αν το σκορ είναι και πάλι ισόπαλο, η ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι.

Αναμφίβολα, ο αγώνας που ξεχωρίζει είναι εκείνος της Κυριακής (17/9, 16:00) στο Στάδιο "Κώστας Κεντέρης" της Καλλονής, εκεί όπου ο γηπεδούχος φέτος Ατρόμητος Ανεμώτιας θα αναμετρηθεί με τον Αίγειρο Μυστεγνών. Και οι δύο ομάδες έχουν πρωταγωνιστικούς στόχους τη φετινή αγωνιστική περίοδο, η οποία ξεκινά για ακόμα μία φορά με ντέρμπι από πολύ νωρίς και στο θεσμό του Κυπέλλου Λέσβου.

Το Σάββατο (16/9, 16:00) θα διεξαχθούν τρεις αγώνες. Στο "Καραπαναγιώτειο" Μόριας ο Κεραυνός Αφάλωνα θα φιλοξενήσει τον Ανδρονικά Παρακοίλων. Στα Λουτρά, ο τοπικός Αετός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Οδυσσέα Ελύτη και στο Γήπεδο Σκάλας Καλλονής η γηπεδούχος Προοδευτική θα παίξει απέναντι στον Όλυμπο Αγιάσου. Η αυλαία θα πέσει την Κυριακή (17/9, 16:00) με τις συναντήσεις μεταξύ Ταξιάρχη Μανταμάδου-Μεσοτόπου και Ορφέα Κεραμειών-Πολιχνίτου στο Γήπεδο Λουτρών.