Πλησίασε η Φίλια και περιμένει

24/12/2016 - 18:54

Η Φίλια νίκησε τον Αστέρα Ιππείου με 3-1 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 10ης Αγωνιστικής, που αναμένεται να ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με τη διεξαγωγή των υπόλοιπων αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας.

Φίλια-Αστέρας Ιππείου 3-1 (2-1)
Βουρανής, Μπάλιακα, Ψύλλος - Γήπεδο Φίλιας
Παρατηρητής αγώνα: Σταυρινός

Ματς που επεφύλασσε ανατροπές και συγκινήσεις έγινε στη Φίλια, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα επικράτησε του Αστέρα Ιππείου με 3-1. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Άριελ Γκέκα από πέναλτι, αλλά το 0-1 δεν έμεινε για πολύ, αφού μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν γυρίσει το σκορ με τέρματα των Κούκου και Καλούλι. Στην επανάληψη, η Φίλια έφτασε και στο 3-1 με γκολ του Κατσιάνος, ενώ αμέσως μετά έχασε την ευκαιρία να πετύχει και τέταρτο γκολ όταν ο Καλούλι αστόχησε από τα 11 βήματα. Την ίδια τύχη είχε όμως και νέο πέναλτι, αυτή τη φορά για τον Αστέρα Ιππείου, το οποίο εκτέλεσε ο Στυαρινός αλλά απέκρουσε ο τερμτοφύλακας Κινικλής. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε το ματς η Φίλια, όχι λόγω κάποιας αποβολής, αλλά ενός τραυματισμού του Μουστάκα, με τις τρεις αλλαγές να έχουν ολοκληρωθεί.