Ξέφυγαν Ανδρονικάς και Μεσότοπος

06/05/2017 - 19:37 Τελευταία τροποποίηση στις 08/05/2017 - 15:49

Ξεκαθαρίζει το τοπίο στη διαδικασία των Playoffs της Β' ΕΠΣ Λέσβου, μετά τις νίκες Ανδρονικά και Μεσοτόπου στη 2η Αγωνιστική. Η ομάδα των Παρακοίλων παρέμεινε στην κορυφή του πίνακα της ειδικής βαθμολογίας, επικρατώντας δύσκολα με 1-0 του Αλκιβιάδη, ενώ ο Μεσότοπος ξεπέρασε πιο εύκολα το εμπόδιο της Φίλιας (2-0).

Ανδρονικάς Παρακοίλων-Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους 1-0

Δυσκολεύτηκε, αλλά στο τέλος πήρε το βαθμολογικό τρίποντο ο Ανδρονικάς, που έκαμψε την αντίσταση του Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους στο Γήπεδο Παρακοίλων με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε την εξέλιξη της αναμέτρησης πέτυε ο Δημήτρης Κουτλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ελάχιστα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Μεσότοπος - Φίλια 2-0

Καλύτερος ο Μεσότοπος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και πήρε σημαντική νίκη επί της Φίλιας με 2-0, που τον διατηρεί στη 2η θέση του πίνακα. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Ξενοφώντα Χαραλαμπή, με τον Μπριλάκη να ανοίγει το σκορ στο πρώτο 45λεπτο και τον Βασίλογλου να γράφει το τελικό 2-0 στην επανάληψη.