Χέρι-χέρι Ανδρονικάς και Μεσότοπος

21/05/2017 - 19:34 Τελευταία τροποποίηση στις 22/05/2017 - 17:46

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στα Playoffs της Β' ΕΠΣ Λέσβου τόσο ο Ανδρονικάς Παρακοίλων, όσο και ο Μεσότοπος, που επιβλήθηκαν του Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους (0-3) και της Φίλιας (0-4). Οι αγώνες έγιναν στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής της διαδικασίας ανόδου, με τους δύο πρωτοπόρους να έχουν εξασφαλίσει και μαθηματικά τα δύο προνομιούχα εισιτήρια από τον Α' Γύρο.

Φίλια-Μεσότοπος 0-4 (0-3)

Στη Φίλια, ο Μεσότοπος ήταν ανώτερος και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη με σκορ 0-4. Χατ τρικ σημείωσε ο Λάμπρος Ζαφειρίου για τους φιλοξενούμενους, ενώ ένα ακόμα γκολ πρόσθεσε ο Βασίλογλου.

Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Ανδρονικάς Παρακοίλων 0-3 (0-0)

Μπορεί στο πρώτο 45λεπτο να δυσκολεύτηκε ο Ανδρονικάς, όμως στο δεύτερο ημίχρονο φρόντισε να αποδείξει την ανωτερότητά του, σκοράροντας τρία γκολ. Το εμφατικό 0-3 έγραψαν με τα τέρματά τους οι Χρήστος Κουτλής, Μαγγανάς και Βαχαράκης. Η ομάδα των Παρακοίλων παραμένει ένα βαθμό μπροστά από τον Μεσότοπο και ο τίτλος του πρωταθλητή θα κριθεί στο μεταξύ τους ντέρμπι την τελευταία αγωνιστική.