Σαρωτικός ο Αρίων, «λευκή» ισοπαλία στην Ερεσό

05/11/2017 - 13:04 Τελευταία τροποποίηση στις 05/11/2017 - 19:32

Ολοκληρώθηκε η 5η Αγωνιστική της Β' ΕΠΣ Λέσβου με τα δύο πρωινά παιχνίδια σε νότιο και βόρειο όμιλο. Για όλη την ποδοσφαιρική δράση των αγώνων του Σαββάτου, πατήστε ΕΔΩ.

Νότιος Όμιλος

Αρίων Παλαιοκήπου-Δόξα Πλαγιάς 7-0 (4-0)
Γήπεδο Παπάδου
Βουλγαρέλλης, Συκάς, Βλουτέλλης
Παρατηρητής: Σιμιτζής

Εμφατική νίκη για τον πρωτοπόρο Αρίωνα Παλαιοκήπου, που επιδόθηκε σε έναν επιθετικό μονόλογο και κέρδισε με 7-0 τη Δόξα Πλαγιάς. Δύο γκολ πέτυχε ο Καρατσομπανάκης και από ένα οι Μυλωνάς, Κουπέ, Κιοσσές, Γκιόργκι και Χριστοδούλου. Οι δύο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι. Με τη νίκη τους αυτοί οι γηπεδούχοι ανέβηκαν ξανά στην κορυφή του πίνακα στο νότιο όμιλο, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων από τον Παλλεσβιακό, με τον οποίο ισοβαθμούν.

Ρεπό: Παλλεσβιακός

Δείτε τη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ του ΝΟΤΙΟΥ Ομίλου της Β' ΕΠΣ Λέσβου

Βόρειος Όμιλος

Παπανικολής Ερεσού-Ορφέας Άντισσας 0-0 (0-0)
«Καραβογιάννειο» Ερεσού
Μπάλιακα, Κακαδέλλης, Χατζημωϋσής
Παρατηρητές: Κόβρας, Ζαμπάρας

Στο "Καραβογιάννειο" της Ερεσού, ο γηπεδούχος Παπανικολής είχε ελαφρά υπεροχή στο ματς κόντρα στον Ορφέα Άντισσας, ωστόσο το τελικό 0-0 κρίνεται δίκαιο. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι από εκτέλεση φάουλ στο 86ο λεπτό του Βασιλέλλη, ενώ απώλεσαν και μια κλασική ευκαιρία για να πάρουν το τρίποντο στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Ρεπό: Απόλλων Δαφίων