Στον Ορφέα Άντισσας το τρίποντο!

21/01/2018 - 13:12 Τελευταία τροποποίηση στις 21/01/2018 - 13:21

Έπεσε η αυλαία της 14ης Αγωνιστικής στη Β' ΕΠΣ Λέσβου με τον Ορφέα να κερδίζει στην Άντισσα τον Παπανικολή Ερεσού (4-1), πετυχαίνοντας την 3η του νίκη και σκαρφαλώνοντας αρκετές θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα του βορείου ομίλου. Αναλυτικό ρεπορτάζ για τα χθεσινά ματς ΕΔΩ.

Ρεπορτάζ | Νίκος Λαγουτάρης

Ορφέας Άντισσας-Παπανικολής Ερεσού 4-1 (1-1)

Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 5ο λεπτό με γκολ του Κόβρα (0-1). Στο 21' όμως ο Παπαδημητρίου ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ορφέα. Στο δεύτερο μέρος, όλο το «ζουμί» της αναμέτρησης ήταν από το 85ο και μετά. Ο «γερόλυκος» Τσίλιας πέτυχε το 2-1 (85'), ρίχοντας στο «καναβάτσο» τον Παπανικολή Ερεσού και δύο λεπτά μετά ο μόνιμος σκόρερ του Ορφέα Μπάμπης Χασάπης έγραψε το 3-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του νεαρού Γιώργου Πουστράκη (4-1). Δύο δοκάρια είχε η ομάδα της Άντισσας και ένα εκείνη της Ερεσού.

Ρεπό: Απόλλων Δαφίων