17/02/2018 - 20:05 Τελευταία τροποποίηση στις 20/02/2018 - 14:02

18η Αγωνιστική

Νότιος Όμιλος

Βασιλικά-Θύελλα Πηγής 0-2 (0-0)

Δίκαιη νίκη της Θύελλας, που σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο με τους Λουκέλλη και Λημναίο, ο οποίος είχε και δοκάρι.

Παλλεσβιακός-Αρίων Παλαιοκήπου 0-3 (0-1)

Ανώτερος ο Αρίων Παλαιοκήπου, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Νίκου Χριστοδούλου, έχοντας προηγηθεί ήδη με 0-1 από το γκολ του Τηνιακού (10'). Στην επανλάληψη, ο Παλλέ προσπάθησε αλλά δεν ισοφάρισε και στο 65' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 0-2 με ψηλοκρεμαστό σουτ του Κιοσσέ. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 86' με σουτ μέσα από την περιοχή ο Άγγελος Κουπέ.

Έφηβος Παμφίλων-Δόξα Πλαγιάς 3-0αα

Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας-Ορφέας Κεραμειών (11:00)

Ρεπό: Αστέρας Ιππείου

Δείτε τη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ του ΝΟΤΙΟΥ Ομίλου της Β' ΕΠΣ Λέσβου

Βόρειος Όμιλος

Απόλλων Δαφίων-Παπανικολής Ερεσού 5-0

Με δύο γκολ του Πλουμή οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ματς και ο Αγγελόπουλος έκανε το 3-0 πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Πλουμής έφτασε σε χατ τρικ και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πονηρός.

Γερμανός Καραβαγγέλης-Άναξος 0-5 (0-2)

Ο Γιουντέρης άνοιξε το σκορ για τους νικητές και ο Ανέστης Δύολας έκανε το 0-2 πριν την ανάπαλυλα. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο δεύτερο μέρος, αφού ο Οικονομίδης νικήθηκε από τον Ραμαγιόν (το κέρδισε ο Βατής σε ανατροπή από τον Πέτρου). Ο Στρατής Χαλκιώτης έκανε το 0-3, ο Χονδρονικόλας το 0-4 και ο Ανέστης Χαλκιωτης το τελικό 0-5.

Ταξιάρχης-Φίλια 3-2

Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους, που από 0-2 στο ημίχρονο έφτασαν στο 3-2 και μάλιστα με παίκτη λιγότερο. Ο Καραμιχαλάκης έκανε το 0-1 και ο Νούρτσε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο 30' αποβλήθηκε ο Στρατής Δρακούλης της ομάδας του Μανταμάδου. Με πέναλτι του Χατζηδημητρίου (υπήρξαν διαμαρτυρίες από πλευράς Φίλιας) μείωσε ο Ταξιάρχης σε 1-2. Ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε και σε 2-2 (παρά την υπόδειξη της βοηθού Δώρας Τσογγάρη, αφού πήρε πάνω του ο δαιτητής Λυρής). Στο 90' ο Νικόδημος Δρακούλης χάρισε τη νίκη στον Ταξιάρχη και συνάμα το εισιτήριο στην πεντάδα.

Προοδευτική Σκ. Καλλονής - Ορφέας Άντισσας 6-0

Ο Ιγνάτης Νανίδης άνοιξε το σκορ για την Προοδευτική και με πέναλτι ο Μπίρης πέτυχε το 2-0. Αμέσως μετά ο Κώστας Τράγος έκανε το 3-0 και πριν το ημίχρονο ο Ιγνάτης Νανίδης διαμόρφωσε το 4-0. Στην επανάληψη, ο Κουνέλλης έκανε το 5-0 και το τελικό 6-0 σημείωσε ο Καραγιάννης.

Ρεπό: Μακαρέας Άγρας