Το πρώτο σετ έκρινε την ήττα!

23/01/2017 - 11:24

Ο ΑΟ Μυτιλήνης πάλεψε με όλες τις δυνάμεις του στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 4ης Αγωνιστικής στην Α2 βόλεϊ των ανδρών, απέναντι στον Πανιώνιο, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 3-0 σετ στο Κλειστό της οδού Αρτάκης, στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή τα έδωσε όλα στο πρώτο σετ, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 25-23 υπέρ του Πανιωνίου, χαρίζοντας μαζί και το ψυχολογικό προβάδισμα. Ο ΑΟΜ έφτασε κοντά, αλλά δεν μπόρεσε να προηγηθεί και μοιραία στη συνέχεια υποτάχθηκε στην ανωτερότητα και στη δυναμική της έδρας των Νεοσμυρνιωτών. Το δεύτερο σετ κατέληξε και πάλι υπέρ του Πανιωνίου με 25-19, ενώ το τρίτο είχε ξεκάθαρα διαδικαστικό χαρακτήρα με τελικό σκορ 25-14 και 3-0 σετ.

Η ομάδα της Μυτιλήνης παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία, με μία νίκη (στο τάι μπρέικ) σε πέντε αγώνες, ωστόσο το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολύ δρόμο.