Κούπα στο tie break για τον ΑΟ Μυτιλήνης

02/04/2012 - 15:32 Τελευταία τροποποίηση στις 20/11/2012 - 14:46

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο Νομό Λέσβου κατέκτησε ο ΑΟ Μυτιλήνης, επικρατώντας του Sports Club Λήμνος με 2-3 σετ, στον τελικό που πραγματοποιήθηκε στο γειτονικό νησί.

Παρουσία πλήθους κόσμου, που δημιούργησε πολύ ζεστή ατμόσφαιρα στο Κλειστό Γυμναστήριο της Μύρινας, το Λήμνος Sports Club πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις για τη νίκη στην πρώτη του συμμετοχή στο πρωτάθλημα, όμως λύγισε στις λεπτομέρειες στο tie-break.

Το πρώτο σετ κατέληξε υπέρ των Λημνιών (25-23), με τον ΑΟΜ να απαντά στο δεύτερο σετ με το ίδιο σκορ (23-25). Η ομάδα του Νίκου Σαμαρά πήρε το τρίτο σετ και το προβάδισμα με 2-1 (25-17), όμως οι Μυτιληνιοί ισοφάρισαν σε 2-2 (15-25), οδηγώντας το ματς σε πέμπτο σετ.

Εκεί, μέτρησαν οι λεπτομέρειες (13-15) και το τρόπαιο κατέληξε στον ΑΟ Μυτιλήνης.

ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Στρατής Μυρογιάννης): Αντώνης Βακάλης, Ευστράτιος Βασιλέλλης, Γιώργος Βασιλέλλης, Στρατής Μυρογιάννης, Βασίλης Χαραλάμπους, Νικόλαος Μπουρούς, Πέτρος Μπουρούς, Χρήστος Σαρέλλης, Στέφανος Βλάχος.