Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Εξαιρετικό ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα πρωταθλήματα του βόλεϊ σε όλες τις ηλικίες γένους θηλυκού, με δράση το προηγούμενο σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Λέσβου.
Αναλυτικά, αποτελέσματα και βαθμολογίες:
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Α'
Ερμής Παμφίλων Α'–ΓΑΣ Λέσβου 3-0 (25-17, 25-20, 25-21)
Αιγέας Πλωμαρίου-Ερμής Παμφίλων Γ' 1-3 (11-25, 25-18, 18-25, 15-25)
Αναγέννηση Αγιάσου-Ερμής Παμφίλων Α' 0-3 (12-25, 12-25, 12-25)
ΓΑΣ Λέσβου-Αναγέννηση Αγιάσου 1-3 (25-15, 12-25, 23-25, 18-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων Α' | 4 | 8 | 12-1 |
2. | Αναγέννηση Αγιάσου | 3 | 5 | 6-4 |
3. | Παγγεραγωτικός | 2 | 3 | 4-3 |
4. | ΓΑΣ Λέσβου | 3 | 3 | 1-9 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 2 | 2 | 0-3 |
6. | Λήμνος Sports Club | 0 | 0 | 0-0 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Βαθμολογία - Β' Φάση - Θέσεις 7-10 |
Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων Β' | 3 | 5 | 8-5 |
2. | Ερμής Παμφίλων Γ' | 2 | 4 | 6-2 |
3. | Αιγέας Πλωμαρίου | 2 | 2 | 1-6 |
4. | Αχιλλέας Πέτρας | 1 | 1 | 1-3 |
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Β'
ΑΣ Άθληση–ΓΑΣ Λέσβου 0-2 (8-25, 10-25)
Ερμής Παμφίλων Β'–Ερμής Παμφίλων Α' 2-1 (21-25, 25-18, 15-10)
Αναγέννηση Αγιάσου–ΑΟ Μυτιλήνης 2-0 (25-11, 25-18)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | ΓΑΣ Λέσβου | 3 | 6 | 6-0 |
2. | Αναγέννηση Αγιάσου | 3 | 6 | 6-1 |
3. | Ερμής Παμφίλων Β' | 3 | 5 | 5-3 |
4. | Ερμής Παμφίλων Α' | 3 | 4 | 3-4 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 3 | 3 | 0-6 |
6. | ΑΣ Άθληση | 3 | 3 | 0-6 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Πρωτάθλημα κορασίδων
Παγγεραγωτικός-Αχιλλέας Πέτρας 3-0 (15-15, 25-8, 25-12)
Ερμής Παμφίλων–Παπάδος Γέρας 3-0αα
Παπάδος Γέρας–Παγγεραγωτικός 0-3 (12-25, 9-25, 6-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων | 9 | 18 | 27-1 |
2. | ΓΑΣ Λέσβου | 9 | 15 | 18-11 |
3. | Αναγέννηση Αγιάσου | 9 | 14 | 18-13 |
4. | Παγγεραγωτικός | 8 | 12 | 14-13 |
5. | Αχιλλέας Πέτρας | 7 | 8 | 3-18 |
6. | Παπάδος Γέρας | 8 | 8 | 0-24 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Πρωτάθλημα γυναικών
Παγγεραγωτικός–Αχιλλέας Πέτρας 3-0 (25-15, 25-9, 25-21)
Παπάδος Γέρας-Αιγέας Πλωμαρίου 3-2 (25-16, 19-25, 23-25, 25-20, 17-15)
Ερμής Παμφίλων-Αναγέννηση Αγιάσου 3-0 (25-7, 25-8, 25-16)
Αιγέας Πλωμαρίου–Παγγεραγωτικός 0-3 (15-25, 14-25, 11-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων | 3 | 9 | 9-0 |
2. | ΑΟ Μυτιλήνης | 3 | 9 | 9-0 |
3. | Παγγεραγωτικός | 5 | 9 | 9-6 |
4. | Παπάδος Γέρας | 4 | 5 | 6-8 |
5. | Αιγέας Πλωμαρίου | 3 | 4 | 5-7 |
6. | Αναγέννηση Αγιάσου | 4 | 3 | 3-9 |
7. | Λήμνος Sports Club | 0 | 0 | 0-0 |
8. | Αχιλλέας Πέτρας | 3 | -3 | 1-9 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |