Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στις κατηγορίες γυναικών, παγκορασίδων Α' και Β' το σαββατοκύριακο στο βόλεϊ, εντός και εκτός Λέσβου.
Αναλυτικά, αποτελέσματα και βαθμολογίες:
Πρωτάθλημα γυναικών
Ερμής Παμφίλων-Παγγεραγωτικός 3-0 (25-9, 25-14, 25-14)
Λήμνος Sports Club-Αναγέννηση Αγιάσου 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
Αιγέας Πλωμαρίου-Παπάδος Γέρας 3-2 (25-22, 25-23, 23-25, 23-25, 15-10)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων | 10 | 30 | 30-1 |
2. | ΑΟ Μυτιλήνης | 11 | 29 | 31-6 |
3. | Λήμνος Sports Club | 11 | 22 | 24-13 |
4. | Παγγεραγωτικός | 11 | 15 | 16-18 |
5. | Αναγέννηση Αγιάσου | 10 | 12 | 12-18 |
6. | Αιγέας Πλωμαρίου | 11 | 9 | 11-27 |
7. | Παπάδος Γέρας | 8 | 6 | 8-20 |
8. | Αχιλλέας Πέτρας | 9 | -15 | 1-27 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Α'
Λήμνος Sports Club-Αναγέννηση Αγιάσου 0-3 (11-25, 22-25, 8-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων Α' | 8 | 15 | 22-4 |
2. | Αναγέννηση Αγιάσου | 7 | 12 | 17-8 |
3. | Παγγεραγωτικός | 6 | 11 | 16-4 |
4. | ΓΑΣ Λέσβου | 7 | 11 | 13-12 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 8 | 10 | 8-18 |
6. | Λήμνος Sports Club | 9 | 9 | 0-27 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Βαθμολογία - Β' Φάση - Θέσεις 7-10 |
Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Αχιλλέας Πέτρας | 5 | 8 | 10-7 |
2. | Ερμής Παμφίλων Β' | 3 | 6 | 9-2 |
3. | Ερμής Παμφίλων Γ' | 4 | 6 | 8-8 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου | 4 | 4 | 2-12 |
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Β'
ΑΣ Άθληση-ΑΟ Μυτιλήνης 0-2 (17-25, 14-25)
Ερμής Παμφίλων Β'- ΓΑΣ Λέσβου 0-2 (20-25, 16-25)
Αναγέννηση Αγιάσου-Ερμής Παμφίλων Α' 2-1 (25-10, 23-25, 15-3)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Β. | Σετ | |
1. | Αναγέννηση Αγιάσου | 16 | 16-3 |
2. | ΓΑΣ Λέσβου | 15 | 14-2 |
3. | Ερμής Παμφίλων Β' | 12 | 9-9 |
4. | Ερμής Παμφίλων Α' | 11 | 9-11 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 10 | 5-12 |
6. | ΑΣ Άθληση | 8 | 0-16 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |