Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
"Καθάρισε" την πρωτιά ο Ερμής Παμφίλων, στην κανονική διάρκεια της Β' Φάσης στο πρωτάθλημα γυναικών του βόλεϊ, πετυχαίνοντας δύο νίκες σε ισάριθμα ματς τις προηγούμενες ημέρες, ξεφεύγοντας με +10 από τον ΑΟ Μυτιλήνης, που ακολουθεί στη 2η θέση του πίνακα.
Έντονες συγκινήσεις προσφέρουν όμως και τα πρωταθλήματα στις κατηγορίες παγκορασίδων Α' και Β', που συνεχίστηκαν το σαββατοκύριακο.
Αναλυτικά, αποτελέσματα και βαθμολογίες:
Πρωτάθλημα γυναικών
Αιγέας Πλωμαρίου-Αναγέννηση Αγιάσου 0-3 (16-25, 18-25, 21-25)
Παπάδος Γέρας-Ερμής Παμφίλων 0-3 (07-25, 07-25, 09-25)
Ερμής Παμφίλων-AO Μυτιλήνης 3-0 (25-14, 25-14, 25-23)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων | 14 | 42 | 42-1 |
2. | ΑΟ Μυτιλήνης | 13 | 32 | 34-9 |
3. | Λήμνος Sports Club | 12 | 25 | 27-13 |
4. | Αναγέννηση Αγιάσου | 14 | 21 | 21-21 |
5. | Παγγεραγωτικός | 14 | 18 | 19-24 |
6. | Παπάδος Γέρας | 12 | 12 | 14-26 |
7. | Αιγέας Πλωμαρίου | 13 | 9 | 11-33 |
8. | Αχιλλέας Πέτρας | 14 | -15 | 1-42 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Α'
Παγγεραγωτικός-Αναγέννηση Αγιάσου 3-1 (25-22, 25-20, 19-25, 25-19)
ΑΟ Μυτιλήνης-ΓΑΣ Λέσβου 0-3 (22-25, 15-25, 20-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ερμής Παμφίλων Α' | 9 | 17 | 25-5 |
2. | ΓΑΣ Λέσβου | 10 | 16 | 20-7 |
3. | Παγγεραγωτικός | 8 | 14 | 21-8 |
4. | Αναγέννηση Αγιάσου | 8 | 13 | 18-11 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 9 | 11 | 8-21 |
6. | Λήμνος Sports Club | 10 | 10 | 0-30 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Βαθμολογία - Β' Φάση - Θέσεις 7-10 |
Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Αχιλλέας Πέτρας | 5 | 8 | 10-7 |
2. | Ερμής Παμφίλων Γ' | 5 | 8 | 11-8 |
3. | Ερμής Παμφίλων Β' | 3 | 6 | 9-2 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου | 5 | 5 | 2-15 |
Πρωτάθλημα παγκορασίδων Β'
ΓΑΣ Λέσβου-Ερμής Παμφίλων Α' 2-0 (25-05, 25-11)
Ερμής Παμφίλων Β'-ΑΟ Μυτιλήνης 2-0 (25-13, 25-20)
ΑΣ Άθληση-Αναγέννηση Αγιάσου 0-2 (14-25, 07-25)
Βαθμολογία - Β' Φάση | Β. | Σετ | |
1. | ΓΑΣ Λέσβου | 19 | 18-2 |
2. | Αναγέννηση Αγιάσου | 19 | 18-5 |
3. | Ερμής Παμφίλων Β' | 16 | 13-9 |
4. | Ερμής Παμφίλων Α' | 14 | 11-13 |
5. | ΑΟ Μυτιλήνης | 12 | 5-16 |
6. | ΑΣ Άθληση | 10 | 0-20 |
*Προκρίνονται στο Final-4 οι τέσσερις πρώτες ομάδες, μεταφέροντας το 1/3 βαθμών, σετ και πόντων τους |
Βαθμολογία - Β' Φάση - Θέσεις 7-10 |
Β. | Σετ | Πόντοι | |
1. | ΓΑΣ Λέσβου | 6+ | 6-1 | +70 |
2. | Ερμής Παμφίλων Γ' | 6+ | 6-2 | +46 |
3. | Ερμής Παμφίλων Β' | 5+ | 4-3 | +23 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου | 5- | 4-4 | -9 |