Λύγισε στην Καλαμάτα ο Θησέας

18/10/2020 - 18:36 Τελευταία τροποποίηση στις 18/10/2020 - 21:14

Πρεμιέρα με ήττα για τον Θησέα Παναγιούδας στο εναρκτήριο ματς της Α2 Γυναικών. Η ομάδα του Στρατή Αλμπάνη ηττήθηκε στην Καλαμάτα με 72-45, σε ένα παιχνίδι που φάνηκε από τα πρώτα λεπτά ότι θα κυλούσε υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Άρις Καλαμάτας ήταν ανώτερος, καλύτερα προετοιμασμένος και αρκετά εύστοχος, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο πρώτο 10λεπτο 21-10 και να πάει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με τη διαφορά στο +17 (38-21).

Για τον Θησέα, το ματς στράβωσε ακόμα περισσότερο όταν η Τζήμου (8π) τραυματίστηκε στο γόνατο και βγήκε από το παιχνίδι, σε συνδυασμό με τον τραυματισμό της Κούση (8π), τις δύο παίκτριες δηλαδή που μαζί με τη Χρυσοστομίδου (9π) έδιναν σκορ στην ομάδα της Παναγιούδας.

Το τελικό 72-45 μικρή σημασία έχει, μπροστά στην αγωνία για τον τραυματισμό της Τζήμου, που τη Δευτέρα θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία. Να σημειωθεί ότι η Κούση αποχώρησε πριν τη λήξη για το νοσοκομείο, έχοντας μυϊκούς σπασμούς στη μέση.