Ιστορική νίκη για Θησέα Παναγιούδας!

01/11/2020 - 22:13 Τελευταία τροποποίηση στις 01/11/2020 - 22:28

Την πρώτη του νίκη στην Α2 κατηγορία πέτυχε ο Θησέας Παναγιούδας κερδίζοντας 35-49 τους Δαναούς Άργους.

Η ομάδα της Λέσβου αν και έμεινε πίσω με 8 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο στη συνέχεια βρήκε ρυθμό και κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα από το Άργος, νίκη η οποία είναι ιστορική για το σωματείο αλλά και το νησί της Λέσβου καθώς είναι η πρώτη στην Α2 κατηγορία.

Το φύλλο αγώνα:

Δαναοί Άργους - Θησέας Παναγιούδας 35-49

Δεκάλεπτα: 17-9, 23-25, 27-35, 35-49

Δαναοί Άργους (Κτενά): Αλμπέρτου, Γιαννακουλη 9, Αρβανίτη Γ 9(1), Ντάρλα 3, Καπετάνιου, Λήκου, Δημοπούλου 4, Παναγιωτοπούλου 3, Μάρα 2, Αρβανίτη Μ 5

Θησέας Παναγιουδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Χρησιστομίδου 24(2), Παυλή 2, Αλασχκάρ, Δήμου 5, Κούση 10 (2), Καρακλά 2, Τσιμούρτου, Ταμπάκου 6

Το "SL" επικοινώνησε με τον προπονητή της ομάδας Στρατή Αλμπάνη ο οποίος δήλωσε:"Ήταν ένα παιχνίδι χωρίς αύριο όσο αφορά την επίτευξη του στόχου μας που είναι η παραμονή στην κατηγορία. Ξεκινήσαμε μουδιασμένα και με άγχος το πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να μείνουμε πίσω στο σκορ μέχρι και με 10 πόντους, στην συνέχεια όμως βρίσκαμε ρυθμό μέσα από την καλή άμυνα και μπορέσαμε να φτάσουμε σχετικά εύκολα στην νίκη.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα κορίτσια που αγωνίστηκαν διότι εκτός την ομάδα του Άργους κατάφεραν να ξεπεράσουν εκτός από τραυματισμούς που μας ταλαιπωρούν από την πρώτη αγωνιστική και τις 2 απουσίες της τελευταίας στιγμής που προέκυψαν!"