Ηττήθηκε από την Ελευθερία Μοσχάτου ο Αιολικός

27/11/2022 - 21:08 Τελευταία τροποποίηση στις 27/11/2022 - 21:33

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Αιολικός απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας γνωρίζοντας την ήττα με 58-80.

Απέναντι σε μια πολύ καλά δουλεμένη ομάδα η οποία πίεζε τους γηπεδούχους για 40 Λεπτά στα 3/4 του γηπέδου, ο Αιολικός βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το δεύτερο δεκάλεπτο, κλείνοντας ωστόσο το ημίχρονο στο -6 (26-32).

Το τρίτο μέρος κύλησε στον ίδιο ρυθμό και στην τελευταία περίοδο παρά το γεγονός ότι οι παίκτες του Γιώργου Γκουμα στην ξεκίνημα έπαιξαν καλή άμυνα μειώνοντας τη διαφορά στους 8 πόντους, ένα τρίποντο-μαχαίρια του Κατσίγιάννη στο 6ο λεπτό αύξησε ξανά την διαφορά στους 12 (καλάθι και φάουλ) και από κει μετά η Ελευθερία Μοσχάτου ανέβασε ρυθμό, ολοκληρώνοντας τον αγώνα στο 58-80.

Μοναδική παραφωνία στο αγώνα η διαιτησία που επέτρεψε το σκληρό παιχνίδι των φιλοξενούμενων.