Elia-thalassa

Την έκπληξη ο ΑΟ Μυτιλήνης

Την έκπληξη ο ΑΟ ΜυτιλήνηςΣυνέχεια στο Κύπελλο Λέσβου "Γεώργιος Καρέκος" με τη διεξαγωγή της 2ης Αγωνιστικής στη φάση των ομίλων. 

Η μεγάλη έκπληξη έγινε στον 1ο Ομιλο, με τον ΑΟ Μυτιλήνης να κερδίζει τον Παπάδο Γέρας (54-62). Στο άλλο ματς ο Παλλεσβιακός επικράτησε του Αρισβαίου Καλλονής (82-51).

Στο 2ο Ομιλο, ο Αίολος Μυτιλήνης νίκησε τον Ερμή Παμφίλων (39-64), ενώ ο Αιολικός πήρε στα χαρτιά το ματς με αντίπαλο τον Παγγεραγωτικό (0-20αα).

Τα Φύλλα Αγώνων

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ – ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 54-62

Διαιτητές: Λαμπρέλλης - Τσαγκατζής

Ημίχρονο: 29-26

Δεκάλεπτα: 9-16, 20-10, 11-20, 14-16

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Ανδριώτης): Κοπάνου 6(1), Καραδόπουλος 14, Μπουρούς 10, Βουρλιώτης 18(5), Καζάνης 1, Λινάρδος 2, Κολυφάς 3, Γαβριηλίδης, Σίμος, Ζεστός Ι., Πετρογιάννης

ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Οικονόμου): Σάμιος 11, Πετρίδης 23(1), Μαυρίδης 4, Καλυβιανάκης 6, Παπαναστασίου 5, Κωδωνάκης 6(2), Οικονόμου 7, Κούκκος, Χειμάριος, Αγκοπιάν

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ – ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 82-51

Διαιτητές: Τσεκούρας - Μπατσίλας

Ημίχρονο: 32-19

Δεκάλεπτα: 18-7, 15-12, 21-11, 28-21 ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (Χρυσουλάκης): Κομνηνός 29(3), Ανδρεουλάκης 2, Χατζηγιαννάκης 12, Πασπατής 7, Ιορδάνους 4(1), Κλειδαράς 4, Βέτσος 2, Πέρος 11(2), Ανδρόνικος 9(3), Πατσέλλης 2, Πετρέλλης

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ (Μαριόλας): Τζανετέας 7, Τρύπατζης 12, Μαριόλας Σ. 4, Καραντώνης 20, Κολοβός 3(1), Χατζηευλογημένος 2, Κουλμανδράς 3, Λιάκος, Μαριόλας Ι.

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 39-64

Διαιτητές: Ροδίτης Κ. - Καλαρέμας

Ημίχρονο: 19-30

Δεκάλεπτα: 7-13, 12-17, 12-16, 8-18

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Κατσάνης): Παναγόπουλος 2, Χατζούδης 8(2), Κατουσέλλης 5, Κοντός 8(1), Λυκαρδόπουλος Χ. 8, Ραχής 5, Ταμβάκης 2, Κολαράς 1, Ευαγγέλου, Μαλές, Τσακίρης

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Κουτσούμπας 12(2), Κουλουμπής 5, Γιαννίκος 13(3), Μισαηλίδης 2, Συνοδινός 9(1), Δουκάκης 6(2), Τσακαλάκης 2, Λημναίος 2, Αφεντούλης 10(1), Πανάγος 3, Πάσχος, Αναγνώστου

Αποτελέσματα 

1ος Όμιλος

2η Αγωνιστική (13/10)
Παλλεσβιακός-Αρισβαίος Καλλονής 82-51
Παπάδος Γέρας-ΑΟ Μυτιλήνης 54-62

2ος Όμιλος

2η Αγωνιστική (13/10)
Ερμής Παμφίλων-Αίολος Μυτιλήνης 39-64
Παγγεραγωτικός-Αιολικός 0-20αα

Βαθμολογίες

  Κύπελλο Λέσβου - 1ος Όμιλος  Β. Ν.-Η.
1. Παπάδος Γέρας  3 1-1
2. Αρισβαίος Καλλονής  2 0-2
3. ΑΟ Μυτιλήνης 2 1-0
4. Παλλεσβιακός  2 1-0

  Κύπελλο Λέσβου - 2ος Όμιλος  Β. Ν.-Η.
1. Αιολικός 4 2-0
2. Αίολος Μυτιλήνης  4 2-0
3. Ερμής Παμφίλων  2 0-2
4. Παγγεραγωτικός* 0 0-2

*Έχει αποσυρθεί από το Κύπελλο

Elia-thalassa

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.