Άνετες νίκες για Ερμή, Αίολο και Πολυνίκη

Δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα εφήβων χωρίς κάποια έκπληξη. Ο Αίολος νίκησε τον Παλλεσβιακό 97-45 και δείχνει ότι και φέτος θα πρωταγωνιστήσει, ο Πολυνίκης κέρδισε 26-51 τον Αιγέα, ο Ερμής πήρε άνετη νίκη 73-32 απέναντι στον Παπάδο και η Αθλητκή Λέσχη 52-34 τον Αρισβαίο.

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (26-51)

Διαιτητές: Βασιλείου

Σκόρ ημιχρόνου: 8-31

Δεκάλεπτα: 4-16, 4-15, 8-4, 10-16

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Κουτζαμάνης 6, Καλδέλης 4, Πρώιος 4, Χριστοδουλόπουλος 4, Νάρτα 4, Μπάλλιου 2, Σκολαρίκης 2, Παπάς, Χατζηαθανασίου

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Μουτάφης): Οσμάνι 25(1), Καραγεωργίου 10, Δαρδαμάνου 11, Κούτσαβλης 5(1), Σαμαράς, Αρβανίτης

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ – ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (73-32)

Διαιτητές: Πετρίδης

Σκόρ ημιχρόνου: 43-9

Δεκάλεπτα: 19-2, 24-7, 16-15, 14-8

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Λυκαρδόπουλος): Αργυρίου 10, Λαμπρινός 2, Φανάρας 15(1), Μπόνης 10, Καρλατήρας 4, Θεοδωρίδης 10, Γιαλούρης 11, Λυκαρδόπουλος 7, Πολάτος 2, Παπαδόπουλος 2

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Αγιασσώτης): Σεντάς 12, Κουρσουμπάς 14, Βούρος 1, Κοκκώνης 3(1), Βάλλης 2, Μιχαλακέλλης, Αγιασώτης Ε., Αγιασώτης Α.

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΠΑΛΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (97-45)

Διαιτητές: Μαριγλή

Σκόρ ημιχρόνου: 51-24

Δεκάλεπτα: 29-14, 22-10, 24-11, 22-10

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Μισαηλίδης 34(1), Λημναίος 28, Ζερβάκης 17(1), Τζωρτζάτος 6, Νησιώτης 4, Κόνος 2, Σουσαμλής 6, Γιαννίκος, Τσίκλος, Μοσχόβης, Ανδρέου

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Προκοπίου): Καμπουρέλλης 6, Κελεμένης 14, Αναγνώστου 17(1), Ευστρατίου 8, Κούσκος, Καλλιοντζής, Μυστακέλλης, Αναστασέλλης, Ελευθεριάδης

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ– ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ (52-34)

Διαιτητές: Τσεκούρας

Σκόρ ημιχρόνου: 29-15

Δεκάλεπτα: 19-7, 10-8, 16-8, 7-11

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Πεντογέννης 16, Στυλιανίδης 11, Βουνάτσος 3, Ελευθερίου 3, Πατσέλης 11, Τελωνιάτης 6(1), Βαλσαμίδης 2, Μοσχόβης, Γεωργίου, Βελέντζας

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ (Κοσμάς): Στυλιανός 3(1), Μαρμάρου 11, Γαλανός 12, Μαμουρίδης Ν. 2, Μαμουρίδης Α. 6, Περιβολάρης, Νικολλί, Κανδύλης, Πέτρου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 4 2-0

2. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 3 1-1

3. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 3 1-1

4. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ. 2 0-2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ 4 2-0

2. ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ 4 2-0

3. ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 2 0-2

4. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ 2 0-2