Νίκη στην παράταση για τον Πολυνίκη

Μεγάλη νίκη για τον Πολυνίκη ο οποίος λύγισε τον Παλλεσβιακό στην παράταση με 47-50, ενώ η κανονική διάρκεια έληξε με τις δύο ομάδες στο 45-45. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων, ο Αρισβαίος νίκησε 55-24 τον Παπάδο, ο Ερμής επιβλήθηκε με 45-54 απέναντι στην Αθλητική Λέσχη και ο Αίολος κέρδισε άνετα 85-39 τον Αιγέα.

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ – ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (55-24)

Διαιτητές: Ασβεστάς

Σκόρ ημιχρόνου: 26-14

Δεκάλεπτα: 16-4, 10-10, 17-6, 12-4

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ (Κοσμάς): Βαλανάς 4, Νικολλί 8, Γαλανάς 8, Χατζημωυσής 25(1), Μαρμάρου 2, Μαμουρίδης Α. 4, Μαμουρίδης Ν. 4, Περιβολάρης

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Αγιασώτης): Σεντάς 10, Κουρσουμπάς 10, Βαλλής 2, Μιχαλακέλλης 2, Κοκκώνης, Αγιασώτης Ε., Αγιασώτης Α.

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (45-54)

Διαιτητές: Μυλωνάς

Σκόρ ημιχρόνου: 16-30

Δεκάλεπτα: 13-8, 3-22, 12-13, 17-11

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Τοπάλης 4, Πεντογένης 9, Συτλιανίδης 17(2), Βουνάτσος 3, Τελωνιάτης 2, Βαλσαμίδης 2, Ελευθερίου 3(1), Πατσέλης 3(1), Μοσχόβης 2, Γεωργίου

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Λυκαρδόπουλος): Μπόνης 8, Γιαλούρης 14(2), Πολάτος 4, Θεοδωρίδης 8, Φανάρας 11(1), Λαμπρινός 5(1), Αργυρίου 4, Παπαδόπουλος, Καρλατήρας

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (κ.α 45-45) (παρ. 47-50)

Διαιτητές: Ροδίτης Χ.

Σκόρ ημιχρόνου: 17-26

Δεκάλεπτα: (6-14, 11-12, 19-10, 9-9) (2-5)

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Προκοπίου): Κελεμένης 17, Ελευθεριάδης 4, Αναγνώστου 14(1), Καμπουρέλλης 4, Ευστρατίου 8(2), Κριαράς, Κούσκος, Καλλιοντζής, Μυστακέλλης

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Μουτάφης): Οσμάνη 13, Οσμάνη Α. 19(1), Δαρδαμάνου 11, Κατερινέλλης 2, Φωτέλλης 2, Κούτσαβλης 3(1), Αβαγιανός, Σαμαράς

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ – ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (85-39)

Διαιτητές: Μανιάκη

Σκόρ ημιχρόνου: 45-16

Δεκάλεπτα: 25-2, 20-14, 22-12, 18-11

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Μισαηλίδης 27(3), Λημναίος 17(1), Ανδρέου 2, Τζωρτζάτος 10(1), Νησιώτης 2, Μοσχόβης 8, Τσίκλος 7(1), Ψωμάρας 4, Κόνος 8

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Χριστοδουλόπουλος 6, Νάρτα 12, Χατζηαθανασίου 5(1), Βουσβούκης 2, Καλδέλης 5(1), Κουτζαμάνης 9(1), Μπάλλιου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 6 3-0

2. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 5 2-1

3. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 4 1-2

4. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ. 3 0-3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ 6 3-0

2. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ 5 2-1

3. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ 4 1-2

4. ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 3 0-3

Karekos728x90