Επέστρεψε ο Αρίων

Συνεχίστηκε με τη 10η Αγωνιστική του το πρωτάθλημα των εφήβων, εκεί όπου μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Αρίωνας Μυτιλήνης αφού κέρδισε στο ντέρμπι το Θησέα Παναγιούδας (45-62) και πλησίασε ξανά στον πόντο τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας.

Ο Αρίωνας ξεκίνησε πολύ δυνατά και πήρε από την πρώτη περίοδο προβάδισμα 7 πόντων, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με το υπέρ του 25-34.

Στην τρίτη περίοδο ο Θησέας "μάζεψε" τη διαφορά στο -2, όμως στο τέταρτο και καθοριστικό 10λεπτο η υπεροχή του Αρίωνα ήταν καθολική και φτάσαμε στο τελικό σκορ 45-62. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Ψημίτης του Αρίωνα, που σκόραρε 28 πόντους.