Electronet_Prodromou_728x90px

Τέσσερις ήττες για Θησέα Παναγιούδας

Ο Θησέας Παναγιούδας δεν κατόρθωσε να ολοκληρώσει τη διαδικασία των μπαράζ προς την Α2 γυναικών με κάποιο θετικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας τέσσερις ήττες σε ισάριθμα ματς στο Γήπεδο του Μετς στο Παγκράτι. Οι πρωταθλήτριες ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου είχαν πάντως εξαρχής πολύ δύσκολο έργο, αφού έπρεπε να αντιμετωπίσουν πολύ ισχυρές αντιπάλους, χάνοντας κάποια ματς με μεγάλη διαφορά, κοντράροντας ωστόσο στα ίσα κάποια άλλα. 

Στην πρεμιέρα, ο Θησέας είχε ρεπό και για τη 2η Αγωνιστική η ομάδα της Παναγιούδας ηττήθηκε από το μεγάλο φαβορί -που κέρδισε εν τέλει και την άνοδο-, το Αρκάδι με 38-93. Στη συνέχεια ακολούθησε μια ήττα στον πόντο από τον Άρη Θήβας με 62-61 και δύο ακόμη από Έσπερος ΑΟΠΑ με 27-57 και Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου με 53-34.

Η ομάδα του Στρατή Αλμπάνη αγωνίστηκε με τις: Κ. Φωτέλλη, Ταμβακέλλη, Μ. Κατσούρη, Λάκκα, Δήμου, Ξυδία, Παυλή, Αλκσχαρ, Μανιάκη, Καρακλά, Τσιμούρτου και Τσιολακούδη. Το έργο της τελικής επιλογής δεν ήταν εύκολο για τον κόουτς Στρατή Αλμπάνη, ωστόσο ο σύλλογος της Παναγιούδας θα παρουσιαστεί ανταγωνιστικός, διεκδικώντας τις όποιες πιθανότητες του αναλογούν.

Αποτελέσματα - 1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική (20/6)
ΑΣ Άρης Θήβας – Έσπερος ΑΟΠΑ 25-71
Αρκάδι Ρεθύμνου – ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ. 54-44
Ρεπό ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας

2η Αγωνιστική (21/6)
ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας  Αρκάδι Ρεθύμνου 38-93
ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ. – ΑΣ Άρης Θήβας 45-41
Ρεπό Έσπερος ΑΟΠΑ

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ-ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 38-93
Διαιτητές: Ζιώγας, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 6-31, 8-19, 14-24, 10-19
ΑΕΣ Θησέας Παν. (Αλμπάνη): Φωτέλλη 4, Λάκκα 2, Ταμβακέλλη 1, Τσιμούρτου 3, Κατσούρη, Παυλή 6, Αλασχκάρ 6, Ξυδιά 16, Δήμου, Καράκλα, Μανιάκη, Τσιολακούδη
ΟΚΑ Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη 13, Ανυφαντάκη, Ταταράκη 2, Ουρανού, Κουλούρη Σ. 19, Παναγιωτάκη 2, Κάζα 20, Καλοκύρη, Σταυγιαννουδάκη 2, Χαμογεωργάκη 8, Καούκη 18

3η Αγωνιστική (22/6)
Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ. 71-48
ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας 62-61
Ρεπό Αρκάδι Ρεθύμνου 

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ - ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 62-61
Διαιτητές: Γιακείμη, Χρηστίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 11-13, 15-20, 19-14
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Αβραμοπούλου 1, Βούλγαρη, Ντελημιχάλη, Στραουνεάνου 2, Μαυρίδη, Μπούτσικου 8, Γεωργίου, Παπαδημητρίου, Ρούπακα, Λεπενιώτη 20, Μπαζίνα 10, Αναστασίου 21
ΑΕΣ Θησέας Παν. (Αλμπάνης): Φωτέλλη 10, Λάκκα 17, Ταμβακέλλη 2, Τσιμούρτου 6, Κατσούρη, Παυλή 8, Άλασχκαρ, Ξυδιά, Δήμου 11, Καράκλα 7, Μανιάκη, Τσιολακούδη

4η Αγωνιστική (23/6)
Αρκάδι Ρεθύμνου  – ΑΣ Άρης Θήβας 62-43
ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας – Έσπερος ΑΟΠΑ 27-57
Ρεπό ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ.

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 27-57
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 10-17, 3-13, 4-16, 10-11
ΑΕΣ Θησέας Παν. (Αλμπάνης): Φωτέλλη 3, Ταμβακέλλη, Κατσούρη 2, Τσμιούρτου 2, Ξυδιά, Λάκκα 5, Κατσούρη, Παυλή 4, Δήμου 8, Καράκλα 3, Μανιάκη, Τσιρλακούδη
Έσπερος ΑΟΠΑ (Φλογέρα): Μιχαηλίδου 7, Φλογέρα 9, Αργυροπούλου 2, Μαρίνη 14, Μαρούντα 7, Τσιακμά 2, Ντάρλα 2, Ρεκουνιώτη 1, Ψυρρή 8, Λαγοπάτη 5, Μιχαηλίδου

5η Αγωνιστική (24/6)
ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας 53-34
Έσπερος ΑΟΠΑ – Αρκάδι Ρεθύμνου 60-62
Ρεπό ΑΣ Άρης Θήβας

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 53-34
Διαιτητές: Φραγκούλη, Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 13-8, 11-9, 23-12, 6-5
Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου (Κτενά): Πετρίδη 4, Δημοπούλου 2, Γιαννακούλη 17, Λαμπροπούλου 5, Γανέλη 2 Μάρα, Αρβανίτη 14, Δέμου 5, Καραβοκύρη 2
ΑΕΣ Θησέας Παν. (Αλμπάνης): Φωτέλλη 2, Τσιολακούδη, Ταμβακέλλη 2 Τσιμούρτου, Κατσούρη, Παυλή 11, Δήμου 11, Ξυδιά, Κατσούρη, Καράκλα 1, Μανιάκη, Λάκκα 7

Βαθμολογία Β. Ν.-Η.
1. Αρκάδι Ρεθύμνου 8 4-0
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 7 3-1
3. ΑΣ Ολυμπιάδα Α.Λ.  6 2-2
4. ΑΣ Άρης Θήβας 5 1-3
5. Θησέας Παναγιούδας 4 0-4