Karekos728x90

Θετικό πρόσημο και δύο νίκες για Αιγέα Πλωμαρίου

Πολύ καλή παρουσία είχε η ομάδα των κορασίδων του Αιγέα Πλωμαρίου, που συμμετείχε στη Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος 2019-20 στον Γ’ Όμιλο, που διεξήχθη στο Κλειστό του Μετς.

Η ομάδα του Παναγιώτη Γαρμπιδάκη ολοκλήρωσε τους αγώνες με δύο νίκες και δύο ήττες, επιστρέφοντας στη Λέσβο γεμάτη εμπειρίες και σίγουρα πλήρης από παραστάσεις κόντρα σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές ομάδες.

Ο Αιγέας ηττήθηκε στην πρεμιέρα από τον Ηρόδοτο (73-27), που αήττητος προκρίθηκε στη συνέχεια της διοργάνωσης, νίκησε εν συνεχεία την ΑΕΣ Αθλέων Σάμου (39-36) και τον ΒΑΟΛ Χίου (43-56), χάνοντας ξανά την τελευταία αγωνιστική από τον Ιπποκράτη Κω (48-67).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1η Αγωνιστική
ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 73-27
Διαιτητές: Τηγάνης-Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-2, 48-9, 62-17, 73-27
Ηρόδοτος(Σταυρακάκη-Μάλλου): Γεωργιάδη 7, Γιαπεντζάκη, Στεφανάκη Ε. 16 (1), Ορφανού 4, Στεφανάκη Ι 8, Σηφάκη 2, Μανουκάκη 17 (1), Πετράκη 4, Πιπεράκη 2, Δημητρουλάκη, Περισυνάκη 2, Διβινή 11
Πλωμάρι (Γαρμπιδάκης): Βόμβιρα 8 (1), Παπά, Πασινίου Π. 11, Ρουμελιώτη, Πασινίου Α., Αρμενάκη, Μιχαλέλη, Πασινίου Μ. 6, Σπαχίου, Νάρτα 2.

ΑΕΣ ΑΘΛΕΩΝ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 27-60
Διαιτητές: Αποστολίδης- Χρηστίδης
Δεκάλεπτα: 9-21, 15-35, 22-52, 27-60
Αθλεων Σάμου (Τζουραμάνης): Παπαπαναγιώτου 1 Κρητικού 2, Σπανού 8(2), Καραθανάση Μ., Βουρλιώτη, Χατζηκωνταντή 10(2), Φωτάκη, Μαράπα 6, Καραθανάση Α.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 5, Πασχάλη 4, Καλούδη 2, Μιλίκοβιτς 8(1), Ντερβίσι, Αθανασοπούλου 9(1), Κιαπόκα 5(1), Κουντουριώτη 17(3), Ψαρού 10

2η Αγωνιστική
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 69-33
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Γαρίνη
Δεκάλεπτα: 22-9, 19-10, 16-8, 12-6
Ιπποκράτης (Αργυρίου): Γκοτζάι 9, Πασχάλη, Καλούδη, Μιλίκοβιτς 17(2), Ντερβίσι 8, Αθανασοπούλου 1, Κιαπόκα 5(1), Κουντουριώτη 18(4), Ψαρού 11(1)
Βουρειος (Σαμιώτης): Σαλιάρη 14(1), Πατεράκη, Νεαμονίτη, Σουλίκα 9, Παταπή, Φουσφούκα, Αμέντα, Χαρίτου, Χριστοβασίλη 2, Μπάκλη 4, Μαθιούδη 4

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ-ΑΕΣ ΑΘΛΕΩΝ 39-36
Διαιτητές: Αργυρούδης, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 12-9, 14-10, 6-9, 7-8
Αιγέας Πλ (Γαρμπιδάκης): Βομβύρα 13, Πάπα 2, Πασινίου Π. 16, Ρομυλιώτη, Πασινίου Α., Αρμενάκα , Μιχαλέλη 2, Πασινίου Μ. 2, Σπάχιου, Νάρτα 4,
ΑΕΣ Αθλεων (Τζουραμάνης): Παναγιώτου 2, Κρητικού 7, Σπανού 6, Καραθανάση, Βουρλιώτη, Χατζηκωνσταντή 8, Μαράλα 11, Καραθανάση Α. 2.

3η Αγωνιστική
ΑΕΣ ΑΘΛΕΩΝ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 22-76
Διαιτητές: Μπούκας-Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 7-24, 3-18, 4-15, 8-19
Αθλεων (Tζουραμάνης): Παπαπαναγιώτου, Σπανού 2, Βουρλιώτη, Χατζηκωνσταντή 16(1), Φωτάκη, Μαράπα 4, Καραθανάση Α.
Ηρόδοτος (Σταυρακάκη-Μάλλου): Πιπεράκη ,Γιαπετζακη 8, Στεφανάκη Ε 10, Ορφανού 9(1), Στεφανάκη Ι 14(1), Σηφάκη 2, Γεωργιάδη 13, Πετράκη 8(1), Δημητρουλακη , Περισυνακη 2, Διβινη 10

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 43-56
Διαιτητές: Ζιώγας-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 4-16, 19-8, 7-21, 13-11
Βούρειος (Σαμιώτης): Σαλιάρη 6(1), Πατεράκη, Νεαμονίτη, Σουλίκα 18(4), Πατάπη, Φουσφούκα 6, Αμέντα, Χαρίτου 5, Χριστοβασίλη, Μπακλή 2, Μαθιούδη 6
Αιγέας Πλ (Γαρμπιδάκης): Βομβύρα 28(5), Πάπα 2, Πασινίου Π. 14, Ρομυλιώτη 2, Πασινίου Α., Αρμενάκα, Μιχαλέλη, Πασινίου Μ. 10, Σπαχίου, Nάρτα

4η Αγωνιστική
ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 48-67
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Γαρινή
Δεκάλεπτα: 10-17, 15-18, 15-17, 8-15
Αιγέας Πλ (Γαρμπιδάκης): Βομβύρα 11(3) , Πάπα 8, Πασινίου Π. 15(1) , Ρομυλιώτη, Πασινίου A. 2, Αρμενάκα, Μιχαλέλη 4, Πασινίου Μ. 6, Σπαχιου, Nάρτα 2
Ιπποκράτης (Αργυρίου): Γκοτζάι 12(2), Καλούδη 2, Πασχάλη, Μιλίκοβιτς 14(1), Ντερβίσι, Αθανασοπούλου, Κιαπόκα 15(2), Κουντουριώτη 10, Ψαρού 14

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 88-26
Διαιτητές: Πλιάκας-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 30-4, 25-10, 16-8, 17-4
Ηρόδοτος (Σταυρακάκη-Μάλλου): Πιπεράκη 2,Γιαπετζακη 3, Στεφανάκη Ε. 22, Ορφανού 3, Στεφανάκη Ι. 10, Σηφάκη 9, Γεωργιάδη 6, Πετράκη 5, Δημητρουλάκη 2, Περισυνάκη 6, Διβίνη 7, Μανουκάκη 13
Βούρειος (Σαμιώτης): Σαλιάρη 8, Πατεράκη 2, Νεαμονίτη 2, Σουλίκα 4, Πατάπη, Φουσφούκα 2, Αμέντα, Χαρίτου 4, Χριστοβασίλη, Μπακλή 2, Μαθιούδη 2

5η Αγωνιστική
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 52-77
Διαιτητές: Στρέμπας-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 8-27, 16-11,17-20,11-19
Ιπποκράτης (Αργυρίου): Γκοτζάι 2, Καλούδη, Πασχάλη, Μιλίκοβιτς 5, Ντερβίσι , Αθανασοπούλου 8, Κιαπόκα 3, Κουντουριώτη 24,Ψαρού 10
Ηρόδοτος (Σταυρακάκη-Μάλλου): Πιπεράκη ,Γιαπετζακη Στεφανάκη Ε 23, Ορφανού 7, Στεφανάκη Ι 13, Σηφάκη 2 , Γεωργιάδη 10, Πετράκη 3 , Δημητρουλακη , Περισυνακη , Διβινη 5, Μανουκακη 14

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΑΕΣ ΑΘΛΕΩΝ 45-33
Διαιτητές: Γρίβα-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα: 13-8,11-8, 6-4, 15-13
Βούρειος (Σαμιώτης): Σαλιάρη 14, Πατεράκη, ΝεαμονίτηΣουλίκα 10, Πατάπη, Φουσφούκα 5, Αμέντα, Χαρίτου 4 Χριστοβασίλη, Μπακλή 12, Μαθιούδη
Αθλέων (Τζουραμάνης): Παπαπαναγιώτου, Σπανού 3, Βουρλιώτη, Χατζηκωνσταντή 20, Φωτάκη, Μαράπα 8, Καραθανάση Α 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β. Ν.-Η.
1. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 8 4-0
2. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 7 3-1
3. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 6 2-2
4. ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 5 1-3
5. ΑΘΛΕΩΝ ΣΑΜΟΥ 4 0-4
Karekos728x90