Πέρασε από τον Αιγέα ο Αίολος

Με τέσσερις συναντήσεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα νεανίδων της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου. Στο πιο σημαντικό ματς της αγωνιστικής, ο Αίολος επιβλήθηκε του Αιγέα (39-53) (τυπικά) εκτός έδρας, αφού η αναμέτρηση διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης, παραμένοντας στην κορυφή.

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 35-22
Διαιτητές: Μπατσίλας
Ημίχρονο: 18-11
Δεκάλεπτα: 15-7, 3-4, 4-1, 13-10
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Κατσούρη Μ. 4, Τρακέλλη 7, Ταμπάκου Τ. 4, Κυπριώτου 3, Κατσούρη Ι. 10, Φωτέλλη Μ. 5, Ταμπάκου Α. 2, Φωτέλλη Α., Ξένου, Αργυρού, Γκάγκα, Κοτζαγιώργη
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Κωστάκη 10(1), Λικολλάρι 3, Πέτρου 2, Σταυρινού 1, Βουρσούκη 6, Παπάζογλου, Στυλιανού, Κατσαρού, Μαραγκέλλη, Στυψανού
 
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 24-46
Διαιτητές: Καλαρέμας
Ημίχρονο: 12-26
Δεκάλεπτα: 6-16, 6-10 8-12, 4-8
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ (Μαριόλας): Παπάζογλου 8, Τζιαμπάση 7, Θεοφάνους 2, Στυλιανού 2, Αιβαλιώτη 3, Τσαραμύρση 2, Πάτση, Ραντέβα, Πέτρου, Δανδούλη
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Κυπριώτου 6, Τρακέλη 6, Ταμπάκου 4, Κατσούρη Ι. 8, Ταμπάκου Α. 6, Κατσούρη Μ. 6, Φωτέλλη Μ. 8, Κοτζαγιώργη 2, Ξένου, Γκάγκα, Αργυρού
 
SC MYTILINI – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 67-22
Διαιτητές: Μανιάκη
Ημίχρονο: 34-7
Δεκάλεπτα: 14-4, 20-3, 13-7, 20-8
SC MYTILINI (Καραμβάλης): Οικονόμου 5(1), Ζεστού 1, Τελωνιάτη 9, Τζηλιάλη 12, Πάνου 10 Τζώρτζη Α. 11, Μακρέλλη 3, Τζώρτζη 5(1), Αυγερινού 4, Πανσεληνά 7(1), Γυμνοπούλου
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Κωστάκη 13(1), Λικολλάρι 4, Μαραγγέλη 2, Παπάζογλου 3(1), Στυλιανού, Βουρσούκη, Πέτρου, Ευαγγέλου, Σταυρινού, Κατσαρού, Στυψανού, Καλδέλλη
 
ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 39-53
Διαιτητές: Λαμπρέλλης
Ημίχρονο: 26-22
Δεκάλεπτα: 9-10, 17-12, 2-14, 11-17
ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Πασινιού 7(1), Στυλιανίδου 11(1),Γαιτάνη 9, Πασινιού Μ. 4, Ψαριανού 2, Παπά 3(1), Βόμβυρα 3, Ζαχαρίου, Μουτζούρη, Νάρτα
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Διαμαντή 12(1), Κοτσιά 9(1), Καραβατάκη Μ. 16, Καραβατάκη Δ. 4, Πέρου 3(1), Νίκου 5(1), Βογιατζή 2, Σιμέλη 2, Πήγαση
 
Βαθμολογία
  Πρωτάθλημα Νεανίδων Β. Ν.-Η.
1. Αίολος Μυτιλήνης 13 6-1
2. Θησέας Παναγιούδας 12 5-2
3. Αιγέας Πλωμαρίου 11 5-1
4. Sports Club Mytilini* 9 3-3
5. Ολυμπιάς Μηθύμνης 8 1-6
6. Αρισβαίος Καλλονής 6 0-6

*Έχει ένα μηδενισμό

Electronet_Prodromou_728x90px