Sxoli_Odigon_Kanlis_Lampros728x90px

Τρίτος στο Αιγαίο ο Αίολος Μυτιλήνης

Τρεις νίκες σε πέντε ματς σημείωσε ο πρωταθλητής ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου στους παίδες, Αίολος Μυτιλήνης, κατά τη διάρκεια της συμμετοχής του στον όμιλο Αιγαίου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Θοδωρή Γιαννίκου ξεκίνησε με ήττα στις λεπτομέρειες από τον Ιάλυσο Ρόδου (65-62), επικράτησε στη συνέχεια των Ιώνων Χίου (73-63) και της Αναγέννησης Σάμου (40-47), αλλά στο κρίσιμο ματς με το πανίσχυρο Ηράκλειο έχασε (46-60) τις ελπίδες πρόκρισής του στην επόμενη φάση. Η ομάδα της Λέσβου ολοκλήρωσε πάραυτα την παρουσία της στη διοργάνωση με νίκη, επικρατώντας του Περιστεριώνα Τήνου (63-42) στο τελευταίο της παιχνίδι, κατακτώντας την τιμητική 3η θέση στο Αιγαίο.

Τα Φύλλα Αγώνων

IΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ-ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 65-62
Διαιτητές: Ζιώγας, Αντωνιάδη
Δεκάλεπτα: 15-17, 20-13, 14-14, 16-18
Ιάλυσος (Παντελίδης): Παντελιάδης Κων. 29, Σύρμας, Τσαμπικάκης 9, Τρίντης, Χειμωνέτος 3, Παντελιάδης Παν. 18, Τσάφης, Πάνιτς, Σταμούλης, Κοντός 4, Μπόζιος 2, Σαράντης
Αίολος Μυτιλήνης (Γιαννίκος): Πανάγος 4, Ζερβάκης, Πέρος 4, Τσικάος, Μισαηλίδης 11, Γιαννίκος 3, Λημναίος 8, Λαμπρινίδης 1, Κουτσκούδης, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 30, Δουμούζης 2

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ-ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ 73-63
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 17-16, 12-13, 19-21, 25-13
Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 6, Ζερβάκης, Πέρος 2, Τσίκλος, Μισαηλίδης 7, Γιαννίκος, Λημναίος 14, Λαμπρινίδης, Κουτσκούδης, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 40, Δουμούζης 4
Ίωνες (Σκουφαράς): Μισαηλίδης, Κουφοπαντελής, Καρατζάνος 16, Παντζί, Ψαρός 4, Στακιάς 20, Σκουφαράς 16, Σεραφείμ, Σούσουρης 2, Μανές, Τσιακάλης 5

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ-ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 40-47
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Γαρινή
Δεκάλεπτα: 8-17, 12-8, 9-14, 11-8
Αναγέννηση (Μαραθοκαμπίτης): Χρυσάκης, Ρώση 10, Μαραθοκαμπίτης 2, Μούσης 2, Κονταξής, Παπαθεοφάνους, Τσιβεριώτης 17, Βακιάρος 5, Τσώνης 2, Μιχαηλίδης, Βασιλείου, Κολλάρος 2
Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 4, Ζερβάκης, Πέρος 6, Τσίκλος, Μισαηλίδης, Γιαννίκος, Λημναίος 7, Λαμπρινίδης 2, Κουτσκούδης 2, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 20, Δουμούζης 6

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 46-60
Διαιτητές: Ζιώγας, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-14, 13-17, 11-15, 10-14
Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 7, Ζερβάκης, Πέρος 7, Τσίκλος, Μισαηλίδης 11, Γιαννίκος, Λημναίος 2, Λαμπρινίδης, Κουτσκούδης, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 19, Δουμούζης
Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Κουνετάκης, Νταής, Περαντωνάκης 2, Ματθαιάκης 3, Ηλιάκης, Γκίζης 2, Κουκιαδάκης 12, Βασιλάκης 4, Ινιωτάκης, Βαμβουκάκης 18, Βογιατζάκης, Καψάλης 13

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ
Διαιτητές: Σιδερής, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 20-6, 31-21 (ημίχρονο), 47-35, 63-42
Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 10 (2), Ζερβάκης, Πέρος 10 (1), Τσίκλος, Μισαηλίδης 3, Γιαννίκος 18 (2), Λημναίος 10, Λαμπρινίδης, Κουτσκούδης, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 12, Δουμούζης
Περιστεριώνας (Σιώτης): Χατζίρης, Μπινιάκου 17 (2), Παγανέλης 7, Κορνάρος, Σπέντζαρης, Χαρικιόπουλος, Τριαντάφυλλος 2, Τσουλάι, Μαρκουίζος 6, Πετρόπουλος 10, Μπον, Τζες

Αποτελέσματα:

1η Αγωνιστική
Αναγέννηση Σάμου- Περιστεριώνας Τήνου 42-43
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Αίολος Μυτιλήνης 65-62
Ίωνες Χίου- Ο.Α.Α. Ηράκλειο 32-79

2η Αγωνιστική
Περιστεριώνας Τήνου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 53-59
Ο.Α.Α. Ηράκλειο- Αναγέννηση Σάμου 85-33
Αίολος Μυτιλήνης- Ίωνες Χίου 73-63

3η Αγωνιστική
Ο.Α.Α. Ηράκλειο- Περιστεριώνας Τήνου 64-21
Ίωνες Χίου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 41-54
Αναγέννηση Σάμου- Αίολος Μυτιλήνης 40-47

4η Αγωνιστική
Περιστεριώνας Τήνου- Ίωνες Χίου 51-46
Αίολος Μυτιλήνης- Ο.Α.Α. Ηράκλειο 46-60
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Αναγέννηση Σάμου 69-43

5η Αγωνιστική
Αίολος Μυτιλήνης- Περιστεριώνας Τήνου 63-42
Αναγέννηση Σάμου- Ίωνες Χίου 59-61
Ο.Α.Α. Ηράκλειο- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 50-44

Βαθμολογία Β. Ν.-Η.
1. ΟΑΑ Ηράκλειο 10 5-0
2. Ιάλυσος Ρόδου 9 4-1
3. Αίολος Μυτιλήνης 8 3-2
4. Περιστεριώνας Τήνου 7 2-3
5. Ίωνες Χίου 6 1-4
6. Αναγέννηση Σάμου 5 0-5
Karekos728x90