Karekos728x90

Τζάμπολ με μεγάλα σκορ!

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα παίδων ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου για την αγωνιστική περίοδο 2018-19, με τέσσερις αναμετρήσεις το σαββατοκύριακο που ήταν μάλιστα και αρκετά ενδιαφέρουσες. 

Τα Φύλλα Αγώνων

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ – ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 44-25
Διαιτητές: Κατσιάμπας
Ημίχρονο: 26-13
Δεκάλεπτα: 14-4, 12-9, 10-5, 8-7
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (Σάμιος): Κελεμένης 6, Γκαγκούλης 14, Πατσέλλης 5, Καλλιοντζής Ε. 4, Ελευθεριάδης 6, Καμπουρέλλης 2, Ντινιάς 2, Κριαράς 1, Ταγκαλάκης 2, Βαλσαμίδης 2, Αναγνώστου, Καλλιοντζής Θ.
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Θεοδωρίδης 16(1), Διάκος 3(1),Παπαδόπουλος 3, Κουκώνης 1, Πολάτος 2, Καρίπης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Μανωλάκας

Παλλεσβιακός, ομάδα παίδων 2018-19 | © SportLesvos.gr

 

Θησέας Παναγιούδας, ομάδα παίδων 2018-19
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 18-100
Διαιτητές: Πετρίδης
Ημίχρονο: 6 - 46
Δεκάλεπτα: 3-21, 3-25, 4-24, 8-30
ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γκούμας): Κυριακίδης 2, Μοσχόβης Γ. 3, Γκούμας 12(1), Κίκα, Λυράς, Μωραίτης, Μοσχόβης Ε., Σισμανίδης, Βαγής
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Προκοπίου): Δουμούζης 27, Κουτσκουδής Δ. 6, Τσίκλος 7, Λαμπρινίδης 18, Κουτσκουδής Σ. 11(1), Τζωρτζάτος 6, Τσουκαλοχωρίτης 17(1), Τοκμακίδης 2, Ζερβάκης 2, Χατζηγιάννης 4, Βαμβουρέλλης, Ανδρέου
 
SPORTS CLUB MYTILINI – ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 49-25
Διαιτητές: Λαμπρέλλης
Ημίχρονο: 28-12
Δεκάλεπτα: 19-6, 9-6, 13-4, 8-9
SC MYTILINI (Αλμπάνης): Τελωνιάτης 4, Βάρκας 10(1), Πινάκης 7(1), Φανάρας 7(1), Ταγκαλάκης 7, Γιαλούρης 5(1), Πεντογένης 1, Βουνάτσος 4, Πατσέλης 2, Στυλιανίδης 2
ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Κουτζαμάνης 8, Γανώσης 4, Ζυμβραγουδάκης 10, Καλλίας 2, Ψαριανός 1, Βουσβούκης, Καλδέλλης, Σκολαρίκης, Νάρτα, Χαρέλλης
 
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ 24-54
Διαιτητές: Μαριγλή
Ημίχρονο: 15-20
Δεκάλεπτα: 6-9, 9-11, 0-25, 9-9
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Βουρτζούμης): Τσαπώνης 10, Γεωργακής Δ. 6, Ευαγγέλου Ν. 3, Ιωσηφέλλης 2, Μπάλιακας 1, Ευαγγέλου Α. 2, Ευαγγέλου Δ., Γεωργακής Π.
ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Τσακίρης): Λαμπρινός 12(1), Κιρπιντίρης 2, Λυκαρδόπουλος 6(1), Μπόνης 8, Αργυρίου 12, Γεωργαντής 8, Μαρινέλλης 4, Καρλατήρας, Τσακύρης 2

Βαθμολογία

Πρωτάθλημα παίδων Β. Ν.-Η.
1. Sports Club Mytilini 2 1-0
2. Αίολος Μυτιλήνης 2 1-0
3. Παλλεσβιακός 2 1-0
4. Ερμής Παμφίλων 2 1-0
5. Αιγέας Πλωμαρίου 1 0-1
6. Αιολικός 1 0-1
7. Θησέας Παναγιούδας 1 0-1
8. Ολυμπιάς Μηθύμνης 1 0-1