Σαρωτικός ο Παλλεσβιακός!

Συνέχεια στο πρωτάθλημα μπάσκετ παίδων με τον Παλλεσβιακό να κερδίζει με 72-34 το ντέρμπι απέναντι την πρώτη Αθλητική Λέσχη. Στα άλλα παιχνίδια ο Αιγέας νίκησε 24-41 τον Θησέα και την Ολύμπιας Μήθυμνας με 48-23, ενώ η Ολύμπιας κέρδισε τον Αιολικό 44-27.

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 48-23

Διαιτητές: Μανιάκη

Ημίχρονο: 28- 15

Δεκάλεπτα: 19-6, 9-9,12-3, 8-5

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Κουτζαμάνης 24(2), Βουσβούκης 8, Νάρτα 2, Καλδέλλης 8, Παπάς 3(1), Πρώιος 2, Μπάλλιου 1, Καλλίας, Φωτιάδης

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Νίκος 4, Τσαπώνης 15(1), Γεωργακής Δ. 4, Ευαγγέλου, Ευαγγέλου Δ., Ευαγγέλου Ν., Γεωργακής Π.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ 44-27

Διαιτητές: Μανιάκη

Ημίχρονο: 19-17

Δεκάλεπτα: 12-6, 7-11, 11-6, 13-4

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Ευαγγέλου Α. 8, Ευαγγέλου Ν. 9, Τσαπώνης 17, Ιωσηφέλλης 6, Γεωργακής 2, Νίκος 2, Γεωργακής Π. Χατζηχαραλάμπου, Μπάλλιακας, Ευαγγέλου Δ.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ (Γκούμας): Γκούμας 15(1), Παρασκευάς 1, Ρόβος 4, Μοσχόβης Γ. 7, Κακάμπουρας, Μοσχόβης Ε., Αγγελώνας,

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 24-41

Διαιτητές: Ροδίτης Χ.

Ημίχρονο: 14-18

Δεκάλεπτα: 10-4, 4-14, 6-11, 4-12

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (Καραμανώλης): Πολάτος 2, Παπαδόπουλος 6, Παπάζογλου 6(1), Σγουρέλλης 2, Κουκώνης 2, Μανωλάκας 3, Ζυγούρης 3, Δρακούλης, Καρίπης, Δρακούλης Γ., Ντούζα

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Νάρτα 4, Κουτζαμάνης 20, Καλδέλης 15(1), Βουσβούκης 2, Παπάς, Μπάλλιου, Φωτιάδης, Ασβεσταδέλλης, Πρώιος

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ – ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 72-34

Διαιτητές: Λαμπρέλλης

Ημίχρονο: 34-16

Δεκάλεπτα: 21-6, 13-10, 18-9, 20-9

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Προκοπίου): Ταγκαλάκης Κ. 19, Κελεμένης 13, Γκαγκούλης 19, Ταγκαλάκης Γ. 16, Αναγνώστου 1, Ελευθεριάδης 4, Πατσέλλης, Ευστρατίου, Κατερίνης, Γκαγκούλης Π.

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Τελωνιάτης 7(1), Πανσεληνάς 2, Πατσέλλης 7(1), Βαλσαμίδης 1, Πεντογένης 6, Ελευθερίου 4, Τόπαλης 3(1), Στυλιανίδης 4, Βελέντζας, Μοσχόβης, Γεωργίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ 11 5-1

2. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 10 5-0

3. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ. 10 4-2

4. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 9 4-1

5. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ 8 2-4

6. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 8 2-4

7. ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ 7 1-5

8. ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ 6 0-6

9. ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ 0 0-8

Karekos728x90