Karekos728x90

Άνετες νίκες για τα φαβορί!

Εύκολες νίκες για τα φαβορί και την δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα παίδων. Στο τοπικό ντέρμπι ο Θησέας κέρδισε άνετα 62-24 Ελπίδες, ο ΑΙγέας την Ολύμπιας 33-63, ο "Πάλλε" 37-47 τον Αρισβαίο και η Αθλητική Λέσχη 45-66 τον Αίολο.

Τα φύλλα αγώνων:

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (62-24)

Διαιτητές: Μανιάκη

Ημίχρονο: 30-14

Δεκάλεπτα: 14-5, 16-9, 17-5, 15-5

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Κριπιντίρης 20, Δρακούλης Γ. 10, Τσαγκάρης Ε. 15, Κουκώνης 7, Ζυγούρης 10(2), Τζαγκάρης Δ., Σγουρέλλης, Ξένος, Δρακούλης Α.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Γιανακέλλης): Καλαφάτης 8(1), Κοκκινέλλης 2, Μύτας 8, Γαβριήλ 6, Μανέας, Σάλτας, Πασπατής

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ – ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (33-63)

Διαιτητές: Μυζίκας

Ημίχρονο: 12-28

Δεκάλεπτα: 8-10, 4-18, 9-20, 12-15

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Τσαπώνης 20(2), Νίκος 4, Ευαγγέλου 2, Γεωργακής 2, Μπάλιακας 1, Ιωσηφέλλης 2, Λάμπρου, Χατζηχαραλάμπους, Ιωσηφέλλης Α. 2

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Κουτζαμάνης 20, Βουσβούκης 14, Χριστοδουλόπουλος 6, Καλδέλης 12, Νάρτα 11, Παπάς, Μπάλιου, Φωτιάδης, Χατζηαθανασίου, Πρώιος

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ – ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (37-47)

Διαιτητές: Κιουλάφας

Ημίχρονο: 21-28

Δεκάλεπτα: 11-14, 10-14, 5-6, 11-13

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ (Κοσμάς): Μαμουρίδης Α. 10, Στυλιανός 6(1), Παγώνας 6, Βαλανάς 2, Μαμουρίδης Ν. 9, Πέτρου 4, Περιβολάρης, Πολύζος, Κανδύλης

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Προκοπίου): Κελεμένης 15, Καμπουρέλλης 8, Ευστρατίου 15, Μυστακέλλης 4, Κριαράς 2, Κουλαγίνης 3(1), Κούσκος, Αναστασέλλης, Καρέκος

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (45-66)

Διαιτητές: Δαγκλή

Ημίχρονο: 24-34

Δεκάλεπτα: 14-18, 101-6, 9-28, 12-4

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Κόνος 3, Γιαννίκος 7(1), Τσίκλος 15(3), Νησιώτης 8,Ψωμάρας 6, Μοσχόβης 4, Καραβελάκης 2, Ρούσσης, Τσακπινέλλης

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΗΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Ελευθερίου 4, Πεντογέννης 21, Πατσέλης 22(3), Στυλιανίδης 9(3), Βελέντζας 5, Τελωνιάτης 5, Μοσχόβης, Γεωργίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ. 4 2-0

2. ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 3 1-1

3. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 2 1-0

4. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 2 0-2

5. ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 1 0-1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 4 2-0

2. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ 2 1-0

3. ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤ. 2 1-0

4. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ 2 0-2

5. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ. 2 0-2

Karekos728x90