Εξαιρετική παρουσία του ΝΟΜ

02/05/2011 - 12:58 Τελευταία τροποποίηση στις 02/05/2011 - 13:41

Ο Ναυτικός Όμιλος Μυτιλήνης έλαβε μέρος στο 77ο Πανλελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, που πραγματοποιήθηκε και φέτος στο Σχοινιά, με τους αθλητές του να έχουν πολύ καλά πλασαρίσματα στα αγωνίσματα που συμμετείχαν.

Αναμφίβολα, μεγάλος πρωταγωνιστής του ΝΟΜ ήταν ο Παναγιώτης Παράκοιλας, που παρά το γεγονός πως σπουδάζει εκτός νησιού, παραμένει εντυπωσιακός στους αγώνες.

Έτσι λοιπόν, ο Παράκοιλας μαζί με το συναθλητή του Βασίλη Μαϊστρέλλη κατέκτησαν την 5η θέση στο διπλό σκιφ των ανδρών. Ο Παναγιώτης Παράκοιλας αγωνίστηκε επίσης και στο απλό σκιφ ανδρών, όπου τερμάτισε επίσης στην 5η θέση, ενώ ξεχώρισε και στο σκιφ κάτω των 23 ετών, όπου κατετάγη στην 4η θέση.

Πολύ καλή παρουσία είχε και η Όλγα Πρόκα, που συμμετείχε στο σκιφ νεανίδων, κατακτώντας τη 2η θέση στο μικρό τελικό του αγωνίσματος.

Την αποστολή του ΝΟΜ στο Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά συνόδεψε η προπονήτρια του Ομίλου Δέσποινα Μαρίνου.