Χωρίς εκπλήξεις...

22/11/2010 - 12:22 Τελευταία τροποποίηση στις 22/11/2010 - 13:09

Νικηφόρα συνέχισαν την πορεία τους Αναγέννηση Γέρας και Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας, που επικράτησαν εντός και εκτός έδρας της Δόξας Πλαγιάς και του Αετού Λουτρών, αντίστοιχα. Στο μεγάλο ματς της ημέρας ΑΕΜ και Διαγόρας Αγίας Παρασκευής αναδείχηκαν ισόπαλοι (2-2), ενώ στα υπόλοιπα ματς κυριάρχησαν τα μεγάλα σκορ.

Αιγέας Πλωμαρίου - Βύρων Μόριας 3-3

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Αιγέας Πλωμαρίου και Βύρωνας Μόριας, με σκορ 3-3. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 1-1. Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Γιαμουγιάννης, Γιαννίκος και Μαμάκος, ενώ για την ομάδα της Μόριας τα γκολ πέτυχαν οι Βαρνάς και Κουγιουμτζής (2). Οι δύο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι, με τους Αγκόλι (Αιγέας) και Βαρνά (Βύρων).

Αστέρας Νίκης-Φίλια 4-2

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε ο Αστέρας Νίκης στον αγώνα του κόντρα στη φίλια με σκορ 4-2. Οι γηπεδούχοι έκαναν ένα εξαιρετικό Α' Ημίχρονο και προηγήθηκαν με 3-0 χάρη στα γκολ των Πατσατζή και Κουκέλλη (2). Στην επανάληψη, ο Χατζέλλης πέτυχε το τέταρτο γκολ του Αστέρα Νίκης, ενώ για τη Φίλια μείωσαν οι Βαμβουκλή και Καλούδης.

Αναγέννηση Γέρας-Δόξα Πλαγιάς 2-1

Τη νίκη με σκορ 2-1 πανηγύρισε η Αναγέννηση Γέρας κόντρα στη Δόξα Πλαγιάς, σε ένα παιχνίδι που η ανάπαυλα του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 1-1. Σκόρερ για την ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά οι Τακός και Βλάμος, ενώ για τους φιλοξενούμενους το γκολ πέτυχε ο Καβαρνός. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω αποβολών των Χρήστου και Τάκα.

ΑΕΜ-Διαγόρας 2-2

Όμορφο θέαμα παρουσίασαν ΑΕΜ και Διαγόρας Αγίας Παρασκευής στο Γήπεδο "Γέώργιος Σκούφος". Το ισόπαλο 2-2 διαμορφώθηκε με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από ένα γκολ σε κάθε 45λεπτο. Για την ομάδα του Γιώργου Κουτρομπίλα σκόρερ χρίσθηκαν οι Σερφαίγκος και Δουκάκης, ενώ για την ομάδα του Νίκου Μάτα, οι Γιαλελής και Μελαχροινός.

Αρίων Μήθυμνας - Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους 0-2

Με δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο, ο Αλκιβιάδης Κάτω Τρίτους πήρε την εκτός έδρας νίκη μέσα στο Μόλυβο, επί του τοπικού Αρίωνα (0-2). Σκόρερ για την ομάδα του Θοδωρή Παπαδημητρίου χρίσθηκαν οι Ντράνος και Μ. Ανηφόρου. Ο Αρίωνας ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Κουτσού.

Θύελλα-Προοδευτική 4-4

Ποδοσφαιρική πανδαισία απόλαυσαν οι φίλαθλοι στο γήπεδο της Πηγής, εκεί όπου Θύελλα και Προοδευτική Σκ. Καλλονής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 4-4. Για την ομάδα της Πηγής, που προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-1, τα γκολ πέτυχαν οι Καλιμαντζέρος (2), Δ. Τζιβγούλης και Λουπέλλης, ενώ για τη φιλοξενούμενη ομάδα, χατ τρικ σημείωσε ο Νερατζής και ένα γκολ ο Τριανταφύλλου. Η Προοδευτική είχε και δύο δοκάρια με τους Καραμήτρο και Σούβλατζη

Αετός Λουτρών - Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας 0-3
Με το εμφατικό 0-3 πέρασε από την έδρα των Λουτρών, ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας. Η ομάδα του Στρατή Μυρογιάννη, προηγήθηκε στο ημίχρονο 0-1 με γκολ του Κ. Κουνιαρέλλη, ενώ στο Β' μέρος σκόραρε ακόμα δύο τέρματα με τους Μαλακό και Κούτσα.