Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Ολοκληρώθηκε η ποδοσφαιρική δράση στην 8η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α' ΕΠΣ Λέσβου, με τον Παλλεσβιακό να κερδίζει στο Γήπεδο Παπάδου τον Αρίωνα Παλαιοκήπου (1-3).
Χθες στον ίδιο όμιλο ο Αετός νίκησε στα Λουτρά τον Αιγέα Πλωμαρίου (5-0), ενώ ο Ανδρονικάς Παρακοίλων που συνεχίζει να φλερτάρει με την κορυφή πέρασε επιτυχημένα από την έδρα του ΑΟ Πολιχνίτου (1-3). Στην Αγία Παρασκευή, ο Διαγόρας δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Αίγειρο Μυστεγνών (4-0), ενώ αύριο στον Παπάδο ο Αρίων Παλαιοκήπου θα επιδιώξει να πάρει τους βαθμούς της νίκης απέναντι στον Παλλεσβιακό.
Στο 2ο Όμιλο, η Αναγέννηση Γέρας κόλλησε στην ισοπαλία στην έδρα του Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους (1-1), ενώ ο Όλυμπος Αγιάσου νίκησε στο «Χριστοφίδειο» την Προοδευτική Σκ. Καλλονής (3-0). Στο Ενωσιακό της Θερμής ο Οδυσσέας Ελύτης τα κατάφερε με αντίπαλο τον Απόλλωνα Δαφίων (3-1), ενώ στο πιο αμφίρροπο ματς της αγωνιστικής ΑΟ Μεσοτόπου και Ατρόμητος Ανεμώτιας αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2).
8η Αγωνιστική
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Αίγειρος Μυστεγνών 4-0 (3-0)
Βουρανής, Μπάλιακα, Στεργιακούλης - Γήπεδο Αγ. Παρασκευής
Παρατηρητής: Βογιατζής
Σκόρερς: Τζέκα 3, Μιχαλάκης [Διαγόρας Αγ. Παρασκευής]
ΑΟ Πολιχνίτου-Ανδρονικάς Παρακοίλων 1-3 (1-1)
Παντελαίων, Βασιλακάκης, Πούλος
Παρατηρητής: Ανεμός
Σκόρερς: Φώτας [Πολιχνίτος] - Μ. Σαμπάνης 2, Νταής [Ανδρονικάς]
Αετός Λουτρών-Αιγέας Πλωμαρίου 5-0 (3-0)
Βλουτέλλης, Πατσατζής, Μέστρος - Γήπεδο Λουτρών
Παρατηρητής: Γιώκος
Σκόρερς: Κούτσας 2, Κριπιντίρης, Βλαστέλλης, Κρητικός [Αετός]
Αρίων Παλαιοκήπου-Παλλεσβιακός 1-3 (0-3)
Κουκούλας, Συβρής, Καρμίρης - Γήπεδο Παπάδου
Παρατηρητής: Κουρσουμπάς
Ρεπό: Αρίων Μήθυμνας
2ος Όμιλος
6η Αγωνιστική (27/10, 16:00)
Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Αναγέννηση Γέρας 1-1
Βουλγαρέλλης, Καραμπάσης, Φαναρτζής - Γήπεδο Κ. Τρίτους
Παρατηρητής: Ψαρρόπουλος
Σκόρερς: Γονιδέλλης [Αλκιβιάδης] - Τοπάλι [Αναγέννηση]
Οδυσσέας Ελύτης-Απόλλων Δαφίων 3-1 (0-0)
Κουλουδής, Κακαδέλλης, Παράσχου - Ενωσιακό Θερμής
Παρατηρητής: Ντουνιάς
Σκόρερς: Καλουτζής 2, Μαμουλέλλης [Οδυσσέας Ελύτης] - Βαμβουκλής [Απόλλων]
Δοκάρι: Καλουτζής [Οδυσσέας Ελύτης]
ΑΟ Μεσοτόπου-Ατρόμητος Ανεμώτιας 2-2 (0-1)
Μποντάκης, Τζιμόπουλος, Σαρρής - Γήπεδο Μεσοτόπου
Παρατηρητής: Ζαμπάρας
Σκόρερς: Μπριλάκης, Σταυρινός [Μεσότοπος] - Ιντζές, Ζαφειρίου [Ατρόμητος]
Αποβολή: Αντώναρος [Ατρόμητος]
Όλυμπος Αγιάσου-Προοδευτική Σκ. Καλλονής 3-0 (1-0)
Λυρής, Τσογγάρη, Οικονόμου - «Χριστοφίδειο» Αγιάσου
Παρατηρητής: Παπουτσέλλης
Σκόρερς: Πετρουζέλλης 2, Βουρλής [Όλυμπος]
Αποβολή: Μπίρης [Προοδευτική]