Πεντάρα για τον Όλυμπο στη Φίλια

18/01/2023 - 16:46 Τελευταία τροποποίηση στις 18/01/2023 - 16:57

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Λέσβου ανάμεσα στη Φίλια και τον Όλυμπο με νικήτρια την ομάδα της Αγιάσου 2-5.

Ο αγώνας είχε διακοπεί στο ημίχρονο λόγω της ακαταλληλότητας του γηπέδου από την έντονη βροχόπτωση. Το δεύτερο ημίχρονο διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 18/1 με τον Όλυμπο να παίρνει τους τρεις βαθμού της νίκης που τον επανέφεραν στην δεύτερη θέση.

Στο 47' ο Βαγγέλης Ντούμος έκανε το 1-3 και στο 70' ο Παναγιώτης Χρυσάφης με ψιλοκρεμαστό σουτ σημείωσε το 1-4. Ο Γιώργος Μάλακος στο 84' πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Φίλιας μειώνοντας 2-4, όμως ο Χρυσάφης ένα λεπτό αργότερα σκόραρε και πέμπτο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-2 με τέρματα που σημείωσαν οι Ελευθερίου και Πετρουζέλλης για τον Όλυμπο και ο Γρούβας για τους γηπεδούχους.