Πέρασε ο Αστέρας Νίκης από το Μόλυβο

07/04/2011 - 12:07 Τελευταία τροποποίηση στις 08/04/2011 - 00:07

Σε ματς που διεξήχθη εμβόλιμα χθες, έπειτα από αίτημα της φιλοξενούμενης ομάδας που έγινε δεκτό από τη διοργανώτρια αρχή, ο Αστέρας Νίκης επιβλήθηκε μέσα στο Μόλυβο επί του τοπικού Αρίωνα με σκορ 3-5 και έπιασε προσωρινά τον Ατρόμητο Αγ. Μαρίνας στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Αρίωνα, που προηγήθηκε με 2-0 στα πρώτα έξι λεπτά της αναμέτρησης με γκολ των Κουνιάρη και Βαξαβάνη. Ο Αστέρας Νίκης προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε πριν το ημίχρονο με γκολ του Χατζέλλη.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Θοδωρή Γιακαλή ήταν καταγιστικοί, στα πρώτα 15 λεπτά, και με σκόρερ τους Κουκέλλη, Eλευθερίου και Χατζέλλη που σημείωσε χατ τρικ, έφεραν "τούμπα" το ματς, προηγούμενοι με 2-5. Tο μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μολύβου ήταν να μειώσει προς το τέλος με γκολ του Κουνιάρη.