Ο Ατρόμητος 5-2 την ΑΕΜ

02/11/2010 - 13:57 Τελευταία τροποποίηση στις 02/11/2010 - 16:40

Με ένα ξέσπασμα στο τέλος, ο Ατρόμητος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής ΑΕΜ, που για 60΄ λεπτά ήταν μέσα στο παιχνίδι (2-2), διεκδικώντας τη νίκη. Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας όμως, ανέβασε στροφές στη συνέχεια και μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο, με πρωταγωνιστές τους Μαλακό και Χριστόδούλου, για το τελικό 5-2.

Ο Μαλακός άνοιξε το σκορ στο 23' με όρμοφη ατομική ενέργεια, αλλά η ΑΕΜ ισοφάρισε σχεδόν αμέσως με τον Μαϊστρέλλη. Το ημίχρονο έληξε με 1-1 και με το "καλημέρα" της επανάληψης ο Χριστοδούλου έβαλε ξανά μπροστά τον Ατρόμητο.

Η ΑΕΜ όμως δεν τα παράτησε και έφερε ξανά το ματς στα ίσια, με σκόρερ τον Ανδράνη. Στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο όμως, η πίεση του Ατρομήτου εντάθηκε με τους Μαλακό και Χριστοδούλου να πετυχαίνουν από ένα ακόμη γκολ, για να έρθει στις καθυστερήσεις ο νεαρός Παπαδόπουλος να διαμορφώσει το τελικό 5-2.

Αύριο Τετάρτη θα παίξουν Βύρων και Θύελλα, ενώ το ερχόμενο Σάββατο θα γίνει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Γέρα και Διαγόρα.