Αντίο... ζωή!

03/02/2019 - 16:54

Ο Αιολικός ηττήθηκε στην έδρα του Αγίου Ιερόθεου με 2-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη του Ηλυσιακού μέσα στη Χαλκίδα (0-1), βρίσκεται πλέον με την πλάτη στον τοίχο και στο - 5 από τη 2η θέση των μπαράζ της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δέχθηκε πολύ γρήγορα το 1-0 από τον Μακρίδη (9'), ωστόσο μετά το 20λεπτο ο Αιολικός ανέβασε την απόδοσή του και με προβολή του Ποτουρίδη ισοφάρισε σε 1-1 (29').

Μάλιστα οι παίκτες του Στύλου δημιούργησαν αμέσως μετά και δύο καλές ευκαιρίες με τον Βουτσιώτη και τον Ποτουρίδη, αλλά αστόχησαν.

Στην επανάληψη, ο Αιολικός θέλησε να γίνει πιο επιθετικός και ο Στύλος πέρασε σταδιακά Σεφουλάι και Τζόρνταν, αλλά στην πράξη η ομάδα έχασε το κέντρο βγαίνοντας ο Τσομπανέλλης, με αποτέλεσμα αντί να πιέζει να δεχθεί πίεση.

Στο 80', από μια λάθος εκτίμηση του Τάχια, ο Άγιος Ιερόθεος βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Αιολικού και ο Μακρίδης με κοντινή προβολή έκανε το 2-1. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και ο Αιολικός πλέον χρειάζεται ένα θαύμα...