Πέντε γκολ στον "Ταρλά"!

08/09/2010 - 17:13 Τελευταία τροποποίηση στις 15/09/2010 - 10:26

Αιολικός και Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας πρόσφεραν πέντε γκολ στο β' ημίχρονο της σημερινής φιλικής αναμέτρησης των δύο ομάδων, στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, παρά το γεγονός πως το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη με σκορ 3-2, σε ένα ματς που αγωνίστηκε τόσο ο νεοφερμένος στη Μυτιλήνη αμυντικός Δημήτρης Ντζιμάνης, όσο και ο τερματοφύλακας Χάρης Αλισσανδράτος.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις εντυπώσεις στο πρώτο μέρος, με τον Αιολικό να δείχνει περισσότερη διάθεση για δημιουργικό παιχνίδι και τον Ατρόμητο Αγίας Μαρίνας, να αγωνίζεται κλειστά, προσπαθώντας να κρατήσει σε απόσταση τους επιθετικούς της ομάδας του Κοκκινέλλη. Κάποιες καλές οργανωμένες επιθετικές προσπάθειες του Αιολικού δεν οδήγησαν σε κάποιο γκολ, ενώ στις ελάχιστες αντεπιθέσεις του ο Ατρόμητος δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του 20χρονου Αλισσανδράτου, ο οποίος πέρυσι ολοκλήρωσε τη χρονιά στο Ναυπακτιακό Αστέρα με 17 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αλισσανδράτος, Τσετιροκλής, Καπταγιάννης, Καφαλούκος, Μουτζούρης, Διονυσάτος, Δουνιάς, Βαμβουκλής, Τσιταντίνος, Μιχαλάκης, Νταλαμπέκης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ: Σπετσιώτης, Ρ. Κουνιατρέλλης, Λίγγος, Τζιθριώτης, Ευαγγέλου, Παττές, Χριστοδούλου, Κ. Κουνιαρέλλης, Σαμιακός, Λάλος

Στην επανάληψη, το ματς άνοιξε και οι δύο ομάδες δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες, που άρχισαν να βρίσκουν στόχο. Ο Αιολικός προηγήθηκε στο 53' με κεφαλιά του Νταλαμπέκη, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Τσετιροκλής με όμορφη ατομική προσπάθεια στο 64ο λεπτό. Ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει το σκορ, στο 70', με κοντινή προβολή του Κούτσα. Με τη συμπλήρωση 80 λεπτών αγώνα, ο Αιολικός πέτυχε το 3-1 με σκόρερ τον Σκαλοχωρίτη, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Λάλος.

Ο Φώτης Κοκκινέλλης χρησιμοποίησε στο β' ημίχρονο όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και τον Ντζιμάνη, που έδειξε ωστόσο επηρεασμένος από το προ ολίγων ωρών ταξίδι του. Έπαιξαν επίσης οι: Γόμος, Σπύρου, Τρακέλλης, Βούρος, Καδής, Σκαλοχωρίτης, Χρόνης, Σοφιάνης, Γ. Βουργουτζής, Π. Βουργουτζής