Αετός Λουτρών:Κοίταξε στα μάτια τον Αστέρα Βάρης όμως δεν τα κατάφερε

31/05/2023 - 19:24 Τελευταία τροποποίηση στις 01/06/2023 - 11:51

Ο Αετός αντιμετώπισε εκτός έδρας την ισχυρή ομάδα του Αστέρα Βάρης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου προς τη Γ Εθνική, γνωρίζοντας την ήττα 2-0.

Πολύ καλή απόδοση για τον πρωταθλητή Λέσβου που δικαιούταν το κάτι παραπάνω, όμως δεν μπόρεσε να φύγει με βαθμό ή βαθμούς και έτσι τέθηκε πλέον εκτός διεκδίκησης.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που πήραν το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με τον Νιούμαν εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος της άμυνας του Αετού. Η ομάδα της Λέσβου προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στη συνέχεια, όμως ο Αστέρας Βάρης στο 35' έκανε δύο τα τέρματα του με τον Ντούλια. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Κλάους Σεφουλάϊ να σημαδεύει το δοκάρι.

Στην επανάληψη ο Αετός ήταν ανταγωνιστικός, όμως δεν μπόρεσε να μειώσει και να μπει ξανά στο παιχνίδι. Η καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους, το χαμένο τετ α τετ του Άκη Μιχαλάκη. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, η Α.Ε.Ρ Αφάντου ήρθε ισόπαλη 2-2 στην έδρα του Ηλυσιακού, ενώ η Ελλάς Σύρου νίκησε τον Πυθαγόρα 0-8.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Βάρης (Γ. Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Κοφσανίδης, Μεϊμαρογλου, Νικολακόπουλος, Μάγγος, Νιούμαν (87 Φαμέλης), Μπάρα (63' Χριστίνης), Καλλιμάνης (63 Μπεχάρι), Ντούλιας (87' Μπάκας), Μπελαβράκης (87' Σακελλαρίου)

Αετός Λουτρών (Θ. Διονυσάτος): Κουμπάς, Καλαφάτης, Μπάρκας (52' Συβρής), Πιπεράς, Κριπιντίρης, Τσομπανέλλης, Βλαστέλλης (80' Αλαγιάννης), Μιχαλάκης, Σεφουλλάι (71' Κουνιάρης), Μωυσιδης Ι. (52' Βόικος), Μωυσιδης Ν. (80' Πατσατζής)