Τριάρα Νικολακάκη και... δίκαια!

30/05/2012 - 20:37 Τελευταία τροποποίηση στις 30/05/2012 - 21:12

Ο ΑΠΟ Νικολακάκης ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κόντρα στον ΑΟ Δικαίου Κω, με εμφατικό μάλιστα σκορ. Οι πρωταθλητές ΕΠΣΑΝΑ κέρδισαν με 3-0 και πήραν μάλιστα το πάνω χέρι σε ενδεχόμενη ισοβαθμία με την ομάδα των Δωδεκανήσων.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, έδειξαν ότι ήθελαν τη νίκη περισσότερο και κατάφεραν μόλις στο 7ο λεπτό να προηγηθούν 1-0, όταν ο Κωβαίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών και του τερματοφύλακα του Α.Ο Δικαίου, πλασάροντας πλάσαρε εύστοχα.

Μετά το γκολ, ο Α.Ο Δικαίου ανέβασε κάπως το ρυθμό και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, όμως οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει σωστά τους διαδρόμους.

Στην επανάληψη, ο Δίκαιος απείλησε την εστία του Τσούνη ωστόσο και πάλι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που σκόραραν, όταν ο Πάπα στο 55ο λεπτό με μακρινή εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραμούτα για το 2-0.

Κάπου εκεί φάνηκε ότι τελείωσε και το ματς, αφού με βάση την εικόνα θα ήταν δύσκολο για τον Α.Ο Δικαίου να επιστρέψει κι έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Κωβαίο στο 74ο λεπτό.

Νικολακάκης: Τσούνης, Θεοδωρής, Μοντέρο, Σπυρίδης, Μουράτογλου, Ανδρεάδης, Κωβαίος (76' Μήλας), Τερζίεφ, Παπαναστασίου (80' Νίκας), Πάπα (71' Αθανασέλος), Εγιουρούμ

A.O Δικαίου: Καραμούτας, Τσαλαπατάνης, Μποιλής Μ., Δραμουντανής (61' Χιούσι), Γκουντελίτσας, Μποιλής Ζ., Μυλωνάς, Πανόπουλος (79' Κεφαλιανός), Χατζηφούντας Χ. (59' Σκαλέρης), Φονσέκα, Χατζηφούντας Μ.

(Ρεπορτάζ: giafkasports.gr)