Βασικός και αναντικατάστατος ο "Πράξι"!

27/01/2011 - 16:41 Τελευταία τροποποίηση στις 27/01/2011 - 17:06

Η Εθνική ομάδα (προ)παίδων μπορεί να ολοκλήρωσε με ήττα τις υποχρεώσεις της στο "Aegean Cup" που διοργάνωσε η ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της Τουρκίας, ωστόσο ο Μυτιληνιός ποδοσφαιριστής του Αιολικού Πραξιτέλης Βούρος πρόσθεσε στο βιογραφικό του μια ακόμα συμμετοχή βασικού, φορώντας τη φανέλα με το εθνόσημο και μάλιστα σήμερα, πριν λίγη ώρα κόντρα στη 2-1, έβγαλε για πρώτη φορά -στην όγδοη διεθνή συμμετοχή του με τα γαλανόλευκα- ολόκληρο το 90λεπτο, δείγμα του ότι ο Ομοσπονδιακός προπονητής Θοδωρής Παχατουρίδης έχει τον ταλαντούχο από τη Λέσβο στις πρώτες του επιλογές.

Για την ιστορία, το γκολ της Εθνικής στο ματς κόντρα στους Δανούς, με το οποίο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο διεθνές τουρνουά φιλικών της Τουρκίας, πέτυχε ο Γκουντρουμπής στο 19ο λεπτό.

ΕΛΛΑΔΑ: Στρέζος, Καραμπάς, Ναυπλιώτης, Βόσδου, Πραξιτέλης Βούρος, Κοβάτσης, Μαρκάκης, Πόποβιτς, Γκουντρουμπής, Παπαδόπουλος (56' Ταουσιάνης), Βέργος

Η αποστολή της Εθνικής μας ομάδας επιστρέφει από την Τουρκία αύριο στις 20:30, όμως ο Βούρος δύσκολα θα συμπεριληφθεί από τον Φώτη Κοκκινέλλη στην αποστολή του αγώνα κόντρα στο Φωστήρα, έπειτα από τρία ματς μέσα σε μια εβδομάδα και σκληρές προπονήσεις με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.