Πέρασε το «Σίτι» από το Καμάρι!

27/10/2018 - 14:32

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε το Αιγάλεω μέσα στη Σαντορίνη επί της Θύελλας Καμαρίου στον αγώνα που είχε αναβληθεί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τον 7ο Όμιλο της Γ' Εθνικής λόγω της κακοκαιρίας.

Το «Σίτι» κατάφερε να προηγηθεί με 0-3 πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα, ωστόσο η Θύελλα Καμαρίου αντέδρασε και μείωσε σε 2-3 πριν το ημίχρονο.

Στην επανάληψη το έργο των γηπεδούχων έγινε δύσκολο, αφού βρέθηκαν να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του τερματοφύλακα και το Αιγάλεω κατόρθωσε να πετύχει τέταρτο τέρμα στο 89', κλειδώνοντας τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Σαντορίνης ήταν να μειώσει στο τελικό 3-4 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αύριο το μεσημέρι διεξάγεται η έτερη συνάντηση που είχε αναβληθεί στην πρεμιέρα μεταξύ Κορίνθου και Πανθηραϊκού.