Λύγισε στο τέλος η Σαπφώ

10/10/2021 - 20:17 Τελευταία τροποποίηση στις 15/10/2021 - 18:06

Με το αριστερό ξεκίνησε το πρωτάθλημα η Σαπφώ η οποία γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Λεοντικό για την πρώτη αγωνιστική του 3ου ομίλου.

Στον πρώτο της αγώνα στη Β Εθνική, ομάδα της Λέσβου λύγισε στο τελευταίο δεκάλεπτο παρά την καλή εμφάνιση. Οι Μυτιληνιές προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με την Φρόσω Κατρακάζα, όμως ο Λεοντικός έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 80ο λεπτο με την Ντάτη και πέντε λεπτά αργότερα, η Θεοδωράκη πέτυχε την ολική ανατροπή χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα της.

Τέλος, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Βασίλισσα Νότου και Τράχωνες Αλίμου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Λεοντικός: Φουντουλάκης, Μπαρτζά (87′ Μοίρα), Ζήση, Πετροπούλου, Ντάτης, Ποντικοπούλου (82′ Γιαζατζίδη), Σαββοπούλου, Κωστάκη (90′ Περγαντοπούλου), Θεοδωράκη, Γιαννούτσου, Γκούφα.

Σαπφώ: Καλαϊτζή, Κατσαρά, Χαρδαλή (65′ Μπουλμπούλη), Ασημίνου, Καρόζη, Κατρακάζα, Αγγελάκη, Κατρακαζα Ε. (65′ Δαγκλή), Nικοπούλου, Γιάννη, Μπασιά (83′ Τόλη).