Ήττες για ΠΑΣ Λέσβου και ΑΕΛ, ισόπαλος ο Αιολικός

07/12/2021 - 21:29 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2021 - 21:51

Πέντε γκολ δέχθηκε ο ΠΑΣ Λέσβου από τον Παναθηναϊκό στην αναμέτρηση της Κυριακής για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ Εθνικής γυναικών.

Η ποιότητα μεταξύ των δύο ομάδων ήταν εμφανής καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με το Τριφύλλι να παίρνει το προβάδισμα με Νταρζάνου στο 22′, ενώ πριν την λήξη του ημιχρόνου μετά από άστοχη έξοδο της τερματοφύλακα της Λέσβου, η Σιαφαρικα έκανε το 2-0.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο μέρος και μετά από σουτ της Νταρζάνου, η Χριστοφορίδου πήρε το ριμπάουντ και από κοντινή απόσταση πλάσαρε για το 3-0.

Το 4-0 έγινε από την Γρηγοροπούλου η οποία σκόραρε με πέναλτι που είχε κερδίσει η ίδια, ενώ το τελικό 5-0 έκανε ξανά η Νταρζάνου λίγο πριν το τέλος.

Ισοπαλία 2-2 ανάμεσα στον Αιολικό και στον Παιανιακό. Η Τζανή έδωσε το προβάδισμα στις φιλοξενούμενες με την Τρακάδα τρία λεπτά μετά να κάνει το 1-1 για τον Αιολικό. Ο Παιανιακός πήρε ξανά το προβάδισμα στο 32' με την ίδια παίκτρια, όμως ο Αιολικός βρήκε ξανά την απάντηση στο 73' από την άσπρη βούλα με την Σίσκου η οποία διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Για τον 5ο όμιλο, η ΑΕΛ υπέστη βαριά ήττα στη Λήμνο από την ΑΕΚ με σκορ 0-9. Στο 16′ η Τικοπούλου άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ, ενώ η ίδια αθλήτρια στο 33′ έκανε το 0-2. Πριν βγει το ημίχρονο, Τσούνη και Ματζάνα βρήκαν δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

Η Πλεξίδα σκόραρε το 5-0 στο 57′, για να ακολουθήσει η Μοσκοφίδου που σημείωσε το 6-0. Η Μουντανάρη με δύο διαδοχικά τέρματα, στο 76′ και το 78 έκανε το 8-0, ενώ το τελικό 9-0 πέτυχε η Μπερτσιά.