Έσπασε το ρόδι ο ΠΑΣ Λέσβου

19/12/2021 - 14:33 Τελευταία τροποποίηση στις 19/12/2021 - 14:53

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΣ Λέσβου με 1-0 απέναντι στον ΑΟ Μελισσίων, σε ένα παιχνίδι με καλή αγωνιστική παρουσία για την γηπεδούχο ομάδα.

Ο ΠΑΣ αναζητούσε το πρώτο τρίποντο που θα του έδινε άλλη ψυχολογία για την συνέχεια και να ξεφύγει ταυτόχρονα από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ανώτερος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, είχε τον έλεγχο χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα εκτός από την πίεση που δέχθηκε στο τέλος, με την νίκη του να χαρακτηρίζεται δίκαιη.

Η ομάδα της Λέσβου ευτύχισε να ανοίξει το σκορ νωρίς στο 6ο λεπτό με την Μηλιορέλλη, γκολ που αποδείχτηκε χρυσό. Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο χωρίς την μεγάλη φάση, μέχρι το 88' όπου η Τζιτζικα έχασε μοναδική ευκαιρία για την ομάδα των Μελισσίων, όμως το σουτ που επιχείρησε από καλή θέση έφυγε ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ δύο λεπτά μετά η Μηλιορέλλη μπήκε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος.