Με στόχο την πρόκριση στα Βραχνέϊκα

02/09/2018 - 10:51 Τελευταία τροποποίηση στις 02/09/2018 - 11:15

Πρεμιέρα σήμερα στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του Αιολικού για την ποδοσφαιρική περίοδο 2018-19.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δοκιμάζεται στην Πάτρα απέναντι στον Διαγόρα Βραχνεΐκων στην πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 16:30, είναι νοκ-άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση, ενώ αν το σκορ παραμένει εκ νέου ισόπαλο, τότε το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι.

Εφόσον προκριθεί σήμερα ο Αιολικός θα αντιμετωπίσει, ξανά εντός έδρας, τον Αντίμαχο Κω σε ματς που πιθανότατα θα διεξαχθεί την Τρίτη (11/9) έπειτα από αίτημα των Μυτιληνιών προς την ΕΠΟ λόγω της απεργίας της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας. Ο αγώνας είχε αρχικά οριστεί για την προσεχή Τετάρτη (4/9).

Ο Κώστας Ψυρόπουλος  στην ευχάριστη θέση να έχει όλα τα βασικά του όπλα στη διάθεσή του, παρατάσσοντας έτσι την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα. Η διοίκηση του Αιολικού ωστόσο δεν έδωσε στη δημοσιότητα την αποστολή που ταξιδεύει στην Πάτρα, όπως συνέβαινε και τα προηγούμενα χρόνια για... λόγους τακτικής.