Karekos728x90

Στον «Ταρλά» Αιολικός - Πανελευσινιακός!

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με τη συμμετοχή ομάδων της Γ’ Εθνικής.

Ο Αιολικός κληρώθηκε εντός έδρας με τον Πανελευσινιακό σε μου σουτ ματς, που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης στις 29 Αυγούστου.  

Παρόντες στην κλήρωση ήταν ο πρόεδρος της υποεπιτροπής Κυπέλλου Κωνσταντίνος Νίκας, ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Άγγελος Δανιήλ και το μέλος της Επιτροπής Διονύσης Βισβίκης.

Οι 79 ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια και δημιούργησαν τα ζευγάρια που θα μονομαχήσουν σε μονά ματς για την πρόκριση στη 2η φάση του θεσμού, ενώ ο Χαραυγιακός ήταν η ομάδα που πέρασε άνευ αγώνα.

Τα παιχνίδια της πρώτης φάσης είναι νοκ άουτ κι αν χρειαστεί η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση και τα πέναλτι, ενώ θα διεξαχθούν στις 29 Αυγούστου.

1ος όμιλος

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου

Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός

Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης

Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Άβατου

Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης

Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός

Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

2ος όμιλος

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας

ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου

ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου

ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας

ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά

ΦΣ Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας

ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού

3ος όμιλος

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα

ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος

Πανιώνιος-Αταλάντη

Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ζάκυνθος

Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας

Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης

Φωστήρας-Παναχαϊκή

άνευ αγώνα Χαραυγιακός

4ος όμιλος

ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός

Πόρος-Αίας Σαλαμίνας

Αιολικός-Πανελευσινιακός

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων

Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020

Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς

Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης

Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω

Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΠΟ Κερατσίνι

Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου

Karekos728x90