Kύπελλο Ελλάδας: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη 2η φάση

Είκοσι μία ομάδες έχουν κλειδώσει ήδη την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, με την ΕΠΟ να ορίζει και τους δύο αγώνες που βρίσκονται σε εκκρεμότητα για την ολοκλήρωση της Α φάσης.

Για τον 4ο όμιλο ο αγώνας Ερμής Ζωνιανών-Ηλιούπολη θα διεξαχθεί στις 7/9 στις 17:00, ενώ το Αετός Λουτρών-Αλμυρός Γαζίου θα διεξαχθεί στις 14/9, στις 13:00.

Ο ΠΑΟ Βάρδας τσέκαρε το εισιτήριο σήμερα κόντρα στον Παλληξουριακό 5-1, ενώ ο αγώνας του Άρη Βούλας με τη Νέα Αρτάκη δεν πραγματοποιήθηκε καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις σύμφωνα με την προκήρυξη, αφού παρουσιάστηκαν στο γήπεδο με 20 παίκτες αλλά κανέναν γεννημένο από το 2002 και μετά. Η προκήρυξη απαιτεί δύο τουλάχιστον παίκτες κάτω των 20 ετών και έτσι ο διαιτητής έκλεισε απλώς το φύλλο αγώνα.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Απόλλων Παραλιμνίου, Ιωνικός Ιωνίας, ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Βύρων Καβάλας, Πανθρακικός, Αστέρας Τριποτάμου/Νάουσα, Ελασσόνα, Βατανιακός, ΠΟ Φήκης, ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, Αστέρας Πετριτή, Αστέρας Σταυρού, Ναυπακτιακός Αστέρας, Ερμής Μελιγούς, Απόλλων Ευπαλίου, Διαγόρας Βραχνέικων, Τηλυκράτης, ΠΑΟ Βάρδας, Πανελευσινιακός, Άρης Βούλας, ΑΕΡ Αφάντου και ο Άγιος Νικόλαος που πέρασε άνευ αγώνα.

Τα αποτελέσματα:

1ο Γκρουπ

Παναργειακός Άργους Ορεστικού-Απόλλων Παραλιμνίου 0-4
ΑΕ Καλαμπακίου-Ιωνικός Ιωνίας 0-4
Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-4 πέν. (2-2 κ.α., 3-3 παρ.)
Βύρων Καβάλας-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0
Πανθρακικός-ΠΟ Αλεξανδρούπολης 1-0
Αστέρας Τριποτάμου/Νάουσα-Άρης Πετεινού 4-1

2ο Γκρουπ

Ελασσόνα-Ατρόμητος Παλαμά 3-1
Βατανιακός-ΑΟ Υπάτου 4-2 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΠΟ Φήκης-Πύρασος Νέας Αγχιάλου 3-0
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Αναγέννηση Άρτας 6-1
ΠΑΟ Κουτσελίου-Αστέρας Πετριτή 1-2 παρ. (1-1 κ.α.) 

ΑΕ Νέας Σελεύκειας-Αστέρας Σταυρού 0-2 παρ. (0-0 κ.α.)

3ο Γκρουπ

ΑΟ Κατασταρίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-4
Ερμής Μελιγούς-Πανκαμαριακός 5-0
Απόλλων Ευπαλίου-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 1-0
Πανθουριακός-Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)
Τηλυκράτης-Μολαϊκός 3-0
Παλληξουριακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-5

4ο Γκρουπ

Πανελευσινιακός-Απόλλων Αγίου Ιωάννη 1-0
Άρης Βούλας-Νέα Αρτάκη 3-0 α.α
Ποσειδών Καρδαμύλων-ΑΕΡ Αφάντου 0-7
Αετός Λουτρών-Αλμυρός Γαζίου 14/9
Ερμής Ζωνιανών-Ηλιούπολη 7/9
Άνευ αγώνα: Άγιος Νικόλαος

 

Elia-thalassa

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.